Szczecinek. Mekka fanów nie tylko wędkarstwa

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 10:13
To niewielkie miasto, położone pomiędzy trzema jeziorami: Trzesiecko, Wielimie i Wilczkowo, ma w swoich granicach kilka naturalnych kompleksów leśnych. Nie bez przyczyny o Szczecinku mówi się jednak jako o "wędkarskiej stolicy Polski".
Audio
  • Wycieczka do Szczecinka. Co koniecznie trzeba tam zobaczyć, i które atrakcje warto odwiedzić? (Hotspot/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Alexander Lukatskiy/Shutterstock.com

Podlasie Bug rower 1200.jpg
Podróże bez prądu. Zasil się pięknem podlaskiej natury

- Na terenie całego Pojezierza Drawskiego od turystyki wodnej nie da się uciec. Jest mnóstwo możliwości spędzania czasu na wodzie, bądź w jej otoczeniu, to jeden z elementów, dzięki któremu sezon wakacyjno-turystyczny jest przedłużony - tłumaczył Mariusz Getka, szef lokalnej organizacji turystycznej, a prywatnie zapalony wędkarz.

ZOBACZ TAKŻE Podróże z Czwórką >>>

Szczecinek z roku na rok staje się coraz większą atrakcją turystyczną. Poza walorami, które doceniają wędkarze to teren z urozmaiconą rzeźbą z wieloma zagłębieniami, rynnami i oczkami geologicznymi pochodzenia polodowcowego. Można stamtąd wyruszyć na wyprawy po Pojezierzu Szczecineckim kilkoma szlakami rowerowymi. Co warto zobaczyć i które miejsca koniecznie trzeba odwiedzić będąc w Szczecinku i jego okolicach? Dlaczego warto wybrać się tam nawet na zimowy weekend? O tym w nagraniu materiału reporterskiego, który przygotował Mateusz Sienkiewicz z Polskiego Radia Koszalin.

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania drugiej godziny audycji, w której odwiedziliśmy Katowice, gospodarza Szczytu Klimatycznego ONZ >>>

***

Audycja: "Hotspot"

Prowadzący: Mateusz Kulik

Data emisji: 10.12.2018

Godzina emisji: 16.09

kd/ac

Czytaj także

Odkrywamy Polskę. Dlaczego warto odwiedzić Sanok?

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2017 18:55
- O Sanoku mówi się, że jest to "brama do Bieszczad". Tymczasem warto się tam zatrzymać na kilka dni i zobaczyć, co to miasto ma do zaoferowania - polecała blogerka i podróżniczka Izabela Krawczyk.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sztuka i ekologia. Warmia to prawdziwe zagłębie artystyczne

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2018 17:56
Pupki, Godki, Węgajty, Nowe Kawkowo czy Skolity - to tam do miejscowych artystów na warsztaty przyjeżdżają ludzie z całej Polski, ale także i z zagranicy.
rozwiń zwiń