Odkrywamy Polskę. Dlaczego warto odwiedzić Sanok?

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2017 18:55
- O Sanoku mówi się, że jest to "brama do Bieszczad". Tymczasem warto się tam zatrzymać na kilka dni i zobaczyć, co to miasto ma do zaoferowania - polecała blogerka i podróżniczka Izabela Krawczyk.
Audio
  • Do odwiedzenia m.in. Sanoka zachęca Izabela Krawczyk (Hotspot/Czwórka)
Rynek w Sanoku
Rynek w Sanoku Foto: Shutterstock.com/ Mariusz Switulski

schron przeciwatomowy Poznan 1200px Czworka.jpg
Atomowy Poznań, czyli tajna historia XX wieku

Od kilku lat na blogach podróżniczych można zaobserwować wielki zwrot w stronę naszych rodzimych atrakcji. Jednym z "nieoczywistych miejsc" polecanych w sieci jest Sanok. - Znajdziemy tam ślady kultury celtyckiej, podobno Celtów do wyprawy na te tereny motywowały znajdujące się w tamtejszych wzgórzach złoża solankowe. Sól była wówczas niesamowicie cenna, dzięki czemu region ten był niezwykle bogaty - opowiadała w Czwórce Krawczyk. Polecała także wyprawę m.in. na sanocki rynek. - Zbudowany jest na planie idealnego kwadratu, a w jego centralnym punkcie znajduje się pomnik Zdzisława Beksińskiego. W tamtejszym zamku jest także ogromna kolekcja jego obrazów - mówiła.

Jakie jeszcze miejsca znalazły się na jej podróżniczej liście? I jak zaczęła się przygoda Izabeli Krawczyk z blogowaniem, a także kim jest Pan Totoro, który jest nieodłącznym towarzyszem jej wojaży? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

Zobacz więcej Podróże z Czwórką <<<


kraków kazimierz ulica 1200.jpg
Zabytki kontra inne atrakcje krakowskiego Kazimierza

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania drugiej godziny audycji, w której sprawdziliśmy m.in., czy gdzieś w Polsce są wulkany i dlaczego wakacje nad Bałtykiem są lepsze niż last minute w Egipcie.

***

Tytuł audycji: "Hotspot"

Prowadzi: Mateusz Kulik

Gość: Izabela Krawczyk (autorka bloga www.travelingilove.com)

Data emisji: 7.08.2017

Godzina emisji: 17.05

kd/pg

Czytaj także

Wyjątkowa trasa na lato? Odwiedź Pomorze i Opolszczyznę!

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2016 14:16
Cztery niesamowite miejsca - Malbork, Frombork, Kluczbork i Lębork. Na pierwszy rzut oka nic nie łączy tych miast, ale czy na pewno?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Warszawskie mozaiki. Nietypowe spojrzenie na miasto

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2016 17:33
Zwiedzanie to specjalność Iwony Makowskiej, która wymyśliła własny sposób na odkrywanie niezwykłych zakamarków Warszawy. Wyszukuje… mozaiki i fotografuje je.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Drewniane Mazowsze. "Obiekty ciągle do odkrycia"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2017 11:00
- Jestem biologiem i psychologiem, który postanowił zagospodarować czas mieszkańcom Mazowsza oraz wielbicielom architektury - mówi Paweł Mazurkiewicz, autor serwisu "Drewniane Mazowsze".
rozwiń zwiń