Od Gałczyńskiego do Miłosza - literacki spacer ulicami Krakowa

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2017 17:59
To tam zajrzeć można do szuflady Szymborskiej, przejechać się dorożką Gałczyńskiego, poplotkować z Miłoszem, albo stanąć na przystanku obok Wyspiańskiego. Od kilku lat Kraków nosi tytuł Miasta Literatury UNESCO.
Audio
  • Podążamy literackimi szlakami Krakowa (Hotspot/Czwórka)
Panorama krakowskiego rynku Shutterstock.com TTstudio
Panorama krakowskiego rynku Shutterstock.com/ TTstudioFoto: Shutterstock.com/ TTstudio

brzeg wiki 1200.jpg
Brzeg nad Odrą - miejsce, do którego chce się wracać

W Krakowie, nierzadko częściej niż w innych miastach, organizowane są festiwale, targi i warsztaty, a także spotkania z autorami. - Znajdujemy się na głównym rynku. To miejsce, z którego pewnego dnia odjechała zaczarowana dorożka - oprowadzała nas przewodniczka studenckiej organizacji "All In UJ". - W tym miejscu oczywiście odwołuję się do wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, który powracając pewnego wieczoru do domu, trafił na znanego krakowskiego dorożkarza. A ten słynął z tego, że do swoich klientów mówił wierszem - mówiła ekspertka w rozmowie z reporterką Czwórki Olivią Piekutowski.


Opatów._Lochy_pod_miastem_1200.JPG
Podziemia Opatowskie - miasto pod miastem

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której spacerowaliśmy literackimi szlakami Krakowa i odwiedziliśmy m.in. mieszkanie Czesława Miłosza, kultową Piwnicę Pod Baranami, a także poznaliśmy słynną Panią Lolę. W drugiej godzinie audycji wybraliśmy się zaś w Tatry, w których jest blisko 250 km tras znakowanych, czyli takich, po których można bezpiecznie chodzić. Zaplanowaliśmy wycieczkę poczynając od zwykłych alejek, aż po bardziej wymagające szlaki wysokogórskie.

Posłuchaj także Druga godzina audycji "Hotspot", 17 czerwca 2017, godz. 16.05 <<<

Zobacz więcej: Podróże z Czwórką <<<

***

Tytuł audycji: Hotspot

Prowadzi: Mateusz Kulik

Data emisji: 17.06.2017

Godzina emisji: 16.14

kd

Czytaj także

Ekoturystyka. W zgodzie z naturą i samym sobą

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 13:41
Jak przekonywał ekopodróżnik Jacek Stachurski, ekoturystyka wcale nie jest nowym zjawiskiem. - To podróżowanie w sposób jak najbardziej przyjazny środowisku, do miejsc wyróżniających się bogactwem przyrody, lokalnej kultury i pięknem krajobrazu - tłumaczył w Czwórce.
rozwiń zwiń