Bale i orszaki, czyli Halloween u chrześcijan

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2015 13:00
- Zorganizowaliśmy "Bal Wszystkich Świętych" i wybieraliśmy najlepiej przebrane za świętych dzieciaki. Tym samym chcieliśmy zasygnalizować, że 1 listopada to w gruncie rzeczy radosne święto - mówi Marcin Królak z Katolickiego Centrum Kultury "Dobre Miejsce".
Audio
  • "Holy wins" - na czym polega nowa forma ewangelizacji? (W dobrych zawodach/Czwórka)
Halloween wywodzi się z pogańskiego obyczaju ze Szkocji. W związku z taką genezą świętospotyka się z krytyką ze strony Kościoła. Holy wins, czyli Święty zwycięża, to propozycja na inne spędzenie czasu przed dniem Wszystkich Świętych
Halloween wywodzi się z pogańskiego obyczaju ze Szkocji. W związku z taką genezą świętospotyka się z krytyką ze strony Kościoła. "Holy wins", czyli "Święty zwycięża", to propozycja na inne spędzenie czasu przed dniem Wszystkich ŚwiętychFoto: Glow Images/East News

Chrześcijańską alternatywą dla Helloween jest także akcja "Holy wins", czyli "Święty zwycięża". W wielu miejscach w Polsce będą organizowane pochody w przebraniach świętych oraz procesje z relikwiami.- Papież Franciszek mówi, że trzeba robić raban na ulicy więc szukamy nowych form ewangelizacji -wyjaśnia ksiądż Marcin Ożóg. - Sukces poprzednich edycji naszego "Pochodu Wszystkich Świętych" pokazuje, że to właściwa droga.

W audycji tłumaczymy, na czym polega dobra katecheza i zdradzamy, dlaczego Archanioł Michał jest lepszy od demonicznej dyni. 

***

Tytuł audycji:  W dobrych zawodach

Prowadzi: Sylwia Sułkowska

Goście: ks. Marcin Ożóg (proboszcz parafii Dobrego Pasterza w Warszawie Miedzeszynie), Marcin Królak (Katolickie Centrum Kultury "Dobre Miejsce")

Data emisji: 31.10.2015

Godzina emisji: 7.00

kul/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zmienia się nasze podejście do wiary i religii

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2014 18:00
Chociaż wciąż ponad 93 procent Polaków określa się jako osoby wierzące, obserwujemy stały spadek liczby osób uczestniczących w kościelnych obrzędach. Zmienia się nasz stosunek do wiary, religii, instytucji kościoła. Do czego nas to doprowadzi?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jan Paweł II był wyzwaniem dla młodzieży"

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2015 15:00
- Mówienie o czystości było kontrowersyjne także w latach 50. i 60., papież był wyzwaniem dla młodych ludzi - mówi Michał Łuczewski z Centrum Myśli Jana Pawła II.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ministrant w XXI wieku - czy to popularne zajęcie?

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2015 16:00
Dzwonią dzwonkami, palą świece i kadzidła, czytają czytania i śpiewają psalmy - to wszystko robią podczas mszy ministranci i lektorzy, czyli pomocnicy księży.
rozwiń zwiń