Na drodze pamiętaj o miłosierdziu

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2016 11:25
- Biorąc pod uwagę ruch drogowy, ilość samochodów, ilość pojazdów zarejestrowanych w Polsce jesteśmy optymistami - mówi ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor MIVA Polska i zwraca uwagę na statystyki wypadków drogowych w 2015 roku.
Audio
  • Ks. Jerzy Kraśnicki dyrektor MIVA Polska, zastępca Krajowego Duszpasterza Kierowców, opowiada o działaniach wspierających bezpieczeństwo na drogach (W dobrych zawodach/Czwórka)
Jak przyzwyczaić polskich kierowców do bycia grzecznymi i uprzejmymi na drodze?
Jak przyzwyczaić polskich kierowców do bycia grzecznymi i uprzejmymi na drodze?Foto: Glow Images/East News

2015 rok był jednym z najbezpieczniejszych na polskich drogach od 30 lat. Z tego wyniku mogą być dumni wszyscy walczący o poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 24 kwietnia w kościele katolickim organizowana jest Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. Gość Czwórki podkreśla, że będzie to kolejna okazja, by przypomnieć o tym, że za kierownicą auta siedzi "taki sam człowiek".

- 8 lat temu było w Polsce 8 milionów aut mniej, a wypadków dwukrotnie więcej, ofiar śmiertelnych i rannych również - mówi ks. Jerzy Kraśnicki. - Dokonała się zmiana w mentalności kierowców.

Prognozy na następne lata nie są jednak optymistyczne. Dbający o bezpieczeństwo na drogach sięgają po różnorakie pomysły, by obniżać statystyki wypadków drogowych, tworzą śpiewniki i dekalogi. Gość Czwórki zwraca szczególną uwagę na tzw. "niechronionych użytkowników drogi".  A ks. Jarosław Wyszomirski z Klubu Motocyklowego "God's Guards" podkreśla znaczenie przepisów drogowych, które obowiązują nas wszystkich.

***

Tytuł audycji: W dobrych zawodach

Prowadzi: Agnieszka Kozłowska-Łysko

Gość: ks. Jerzy Kraśnicki (dyrektor MIVA Polska, zastępca Krajowego Duszpasterza Kierowców), ks. Jarosław Wyszomirski (Klub Motocyklowy "God's Guards")

Data emisji: 23.04.2016

Godzina emisji: 7.00

pj/gs

Czytaj także

ŚDM. Dni w Diecezjach to szansa na poznanie Polski

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2016 11:36
Na tegoroczne Światowe Dni Młodzieży do Krakowa przybędą katolicy z całego świata. Organizatorzy przygotowali dla nich propozycję, dzięki której lepiej poznają nasz kraj.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pokora - daje siłę czy czyni życiowym fajtłapą?

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2016 12:24
Pokora to niezwykle cenna i rzadka cecha twierdzą psychologowie. Warto ją w sobie rozwijać i chronić, bo dobrze wpływa na nasze relacje i chroni nas przed stresem.
rozwiń zwiń