ŚDM. Dni w Diecezjach to szansa na poznanie Polski

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2016 11:36
Na tegoroczne Światowe Dni Młodzieży do Krakowa przybędą katolicy z całego świata. Organizatorzy przygotowali dla nich propozycję, dzięki której lepiej poznają nasz kraj.
Audio
  • Organizatrorzy oraz wolontariusze Światowych Dni Młodzieży o idei i przebiegu Dni w Diecezjach (Kierunek Kraków/Czwórka)
Wolontariusze na terenie pod Campus Misericordiae w Brzegach pod Wieliczką. Kampus powstaje na Światowe Dni Młodzieży 2016
Wolontariusze na terenie pod Campus Misericordiae w Brzegach pod Wieliczką. Kampus powstaje na Światowe Dni Młodzieży 2016Foto: PAP/Jacek Bednarczyk

W tygodniu poprzedzającym Światowe Dni Młodzieży, dni 20-25 lipca uczestnicy ŚDM spędzą we wszystkich polskich diecezjach. - Dotrą do nas goście z naprawdę odległych kierunków. Jeżeli ktoś wybiera się na spotkanie z Ojcem Świętym, to trochę bez sensu, żeby pojechał tylko na kilka dni do Krakowa, ponieważ jedną z idei jest też poznanie kraju - mówią goście Czwórki.

Podczas Dni w Diecezjach pielgrzymi będą mieszkali u polskich rodzin. Z audycji dowiecie się, jakie wydarzenia religijne, sportowe i kulturalne przygotowują diecezje z tej okazji oraz jak zostać wolontariuszem w swojej diecezji.

Goście odnieśli się także do potencjalnego zagrożenia terrorystycznego związanego ze Światowymi Dniami Młodzieży.

***

Tytuł audycji: Kierunek Kraków

Prowadzi: Agnieszka Kozłowska-Łysko

Goście: Dorota Abdelmoula (rzeczniczka prasowa Światowych Dni Młodzieży), Sylwia Onieszczuk (Diecezjalne Centrum ŚDM), Małgorzata Wojtunik i Łukasz Luśnia (wolontariusze) oraz Marta Kukowska (Centrum Myśli Jana Pawła II)

Data emisji: 3.04.2015

Godzina emisji: 7.00

mg/asz

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży. Jak się modlić i kochać innych?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2016 13:45
Za pół roku do Polski przyjadą młodzi z całego świata, by w Krakowie spotkać się z papieżem Franciszkiem. Już teraz katolicy przygotowują się do tego wydarzenia, uczestnicząc w rekolekcjach w Łagiewnikach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży. Magis znaczy więcej

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2016 11:40
Lipcowe spotkanie z papieżem Franciszkiem będzie poprzedzał 10-dniowy Program Magis. - To słowo pochodzące z łaciny znaczy "więcej", "bardziej" - tłumaczy współorganizator Jakub Pruś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży. Dlaczego właśnie w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2016 11:50
1050 lat temu miejsce miał chrzest Polski. Czy to właśnie dlatego w tym roku do Polski przyjeżdża papież Franciszek?
rozwiń zwiń