X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Maciek Szajkowski z Paszportem Polityki!

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2012 09:50
Muzyk prowadzący w Czwórce audycję "Folk Off" otrzymał Paszport Polityki w kategorii Muzyka. Gratulujemy!
Audio

Podczas tegorocznej gali wręczenia Paszportów Polityki, czyli nagród dla młodych twórców przekraczających granice w sztuce, w kategorii Muzyka został nagrodzony Maciek Szajkowski.

W uzasadnieniu wręczenia nagrody mogliśmy usłyszeć: Nagroda za pomysły odświeżające polską tradycję w najlepszy z możliwych sposobów. Za wyjątkowe łączenie energii muzycznej i ambicji muzykologicznej oraz za odnalezienie poprzez działania zespołu R.U.T.A. ilustracji współczesnych problemów w historycznych tekstach.

W trakcie gali Maciej Szajkowski wygłosił swój apel do polityków, by nie dusili polskiej kultury dodatkowymi podatkami i umożliwili swobodne wypowiadanie się językiem sztuki.

- Apeluje, żeby ludzie, którzy tworzą tutaj sztukę, muzykę, wszelkie dziedziny kultury, nie byli pociągani przez prokuratorów, nie byli stawiani przed sądami za swoje dzieła, mam nadzieję, że R.U.T.A w tym sporze o oblicze kultury w Polsce pokazując tak radykalne stanowisko wstrząśnie trochę politykierami i obudzi sumienia - mówił lider projektu

Maciej Szajkowski nie zamierza poprzestać na wyśpiewaniu chłopskich pieśni buntu z Polski i w najbliższym czasie zamierza nagrać ludowe pieśni gniewu z terenów Ukrainy i Rosji, o czym opowiadał w rozmowie z Katarzyną Kornet (dźwięk w boksie "Posłuchaj").

Fanów i tych, którzy jeszcze nie wiedzą o co chodzi w ostatnim muzycznym projekcie naszego dziennikarza gorąco zapraszamy w najbliższą sobotę do słuchania audycji "Ministerstwo Dźwięku". Po godzinie 18 będziecie mogli usłyszeć koncert Maćka w ramach projektu R.U.T.A. - "GORE - Pieśni buntu i niedoli XVI-XX wieku" [przeczytaj więcej o koncercie].

W każdą niedzielę po godzinie 22. w audycji  "Folk Off" dzięki Maćkowi Szajkowskiemu możemy zapoznać się z najnowszymi trendami w tym gatunku i posłuchać wywiadów z artystami związanymi z folkiem. Czuły na reakcje słuchaczy, doświadczenia z radia przenosi na grunt muzyczny, a to, że sam jest twórcą, powoduje, że jego audycje są bardzo cenione przez radiowe audytorium. Być może właśnie ta interakcja spowodowała powstanie unikatowego wydawnictwa projektu R.U.T.A. - "GORE - Pieśni buntu i niedoli XVI-XX wieku",  dzięki któremu Maciek znalazł się wśród nominowanych.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Hotel Kosmos zagrał w Czwórce! (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2011 09:10
Hotel Kosmos powstał w pierwszych latach XXI wieku i od początku podążał własną ścieżką muzycznych poszukiwań, mieszając wpływy mainstreamowe z eksperymentami w duchu dwudziestowiecznych awangardystów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka na przełom jesieni i zimy

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2011 11:21
"Hurting" Friendly Fires pochodzi z drugiej, wydanej w 2011 roku płyty - "Pala".
rozwiń zwiń