Rockowa fala Oceanu w Czwórce. Zobacz koncert!

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2011 15:00
W audycji "Ministerstwo Dźwięku" wystąpił na żywo zespół Ocean. Formacja ma na koncie setki koncertów, zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia jak brzmieli w Czwórce!
Audio

Gdy Ocean grał w studiu Czwórki, za oknem widać było ścianę deszczu. Tuż przed występem pytaliśmy grupę o to jak zmieniło ich 10 lat wspólnego koncertowania i czy będą jakoś świętować okrągłą rocznicę muzykowania razem.

- 6 października wystąpimy we Wrocławiu, już wiemy, że razem z nami na scenie pojawią się Lipali, Flapjack - wymienia wokalista. - Zapowiedział się Olaf Deriglasoff i cała masa naszych przyjaciół, z którymi przez te 10 lat coś zdziałaliśmy, albo jeszcze chcemy zbroić. Knujemy, żeby potem zrobić repetę w Warszawie. Zobaczymy jak nam pójdzie!

Z liderem formacji Maciejem Wasio rozmawialiśmy także w audycji "Stacja Kultura", posłuchajcie rozmowy!

Zespół Ocean powstał właśnie w 2001 roku we Wrocławiu. Grupa ma na swoim koncie setki zagranych koncertów oraz pięć płyt. Single Oceanu w znaczący sposób zaistniały zarówno w rozgłośniach radiowych, jaki i w telewizyjnych stacjach muzycznych. Do najważniejszych warto zaliczyć takie utwory jak "Dzień Dobry", "Niekumacje", "Niecierpliwy dostaje mniej", "To wszystko czego chcesz" czy "Czas by krzyczeć" promujący nominowany do nagrody Fryderyka album "Cztery".

 

 

Jubileusz zespołu zbiega się w czasie z premierą nowego albumu grupy pod tytułem "Wojna Świń". Tym razem Ocean postanowił wykonać odważny zwrot stylistyczny i zaskoczyć swoich słuchaczy, oferując im do kości surowe i ekstremalnie energetyczne gitarowe granie.

Materiał wzbudził zainteresowanie laureata nagrody Grammy - Vance'a Powell'a, odpowiedzialnego za brzmienie płyt takich artystów jak The White Stripes, The Raconteurs, Kings Of Leon czy The Dead Weather. Płytę zarejestrowano na żywo, co w połączeniu z miksem Powell'a oraz masteringiem legendarnego Richarda Dodd'a (Kings Of Leon, Green Day, Sheryl Crow, Tom Petty, George Harrison), wyniosło Ocean na zupełnie nowy brzmieniowy i artystyczny pułap. Zarówno krytycy jak i fani okrzyknęli płytę jednym z najbardziej zaskakujących wydawnictw tego roku a promujący album singiel "W piekle nie będę sam" dotarł na sam szczyt rockowych list przebojów.

 

 

Posłuchajcie jak Ocean brzmiał w "Ministerstwie Dźwięku"!

 

KaW/usc/materiały prasowe

Czytaj także

Neony w Czwórce - zobacz wideo z koncertu!

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2011 06:00
Przed piątkowym występem zespołu w Jarocinie przypominamy nagranie koncertu z czwórkowej audycji "Ministerstwo Dźwięku". Już w marcu Neony zaprezentowały na naszej antenie materiał ze swojej debiutanckiej płyty "Niewolnicy Weekendu".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sidney Polak w "Ministerstwie Dźwięku"

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2014 18:55
W czwórkowej audycji „Ministerstwo Dźwięku” zagrał Sidney Polak. To była gigantyczna dawka porządnej muzycznej mieszanki stylów!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Żelazna Brama w Czwórce - zobacz koncert!

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2011 11:00
23 lipca w Czwórce odbył się koncert młodego zespołu Żelazna Brama. Grupa gościła w "Ministerstwie Dźwięku".
rozwiń zwiń