Fat Bike Race: rowerowe zawody dla twardzieli

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2017 16:44
Wyścig Fat Bike Race, który odbędzie się w Górach Stołowych, to połączenie rowerów, górskich krajobrazów i rywalizacji w najcięższych zimowych warunkach. Impreza odbywa się pod patronatem Czwórki.
Audio
  • O zawodach "Fat Bike Race" rozmawiamy z Karoliną Rembowską i Maciejem Gilewskim (Co Was kręci/Czwórka)
Ciężkie trasy w Górach Stołowych, wymagające odpowiedniego przygotowania i sprzętu, kojarzone są głównie z porą letnią. W audycji o tym, jak taki wyścig przetrwać zimą
Ciężkie trasy w Górach Stołowych, wymagające odpowiedniego przygotowania i sprzętu, kojarzone są głównie z porą letnią. W audycji o tym, jak taki wyścig przetrwać zimąFoto: Czwórka/Instagram

Wyczynowa jazda po zaśnieżonych górskich zboczach jest możliwa dzięki rowerom górskim "fat bike" wyposażonym w bardzo szerokie, co najmniej 4-calowe opony, zapewniające doskonałą przyczepność i amortyzację. Mimo to - jak przekonywali w Czwórce Karolina Rembowska i Maciej Gilewski - Fat Bike Race to zawody dla najwytrwalszych. W zimowych, górskich warunkach trzeba przejechać 25-kilometrową trasę, która nie należy do najłagodniejszych. - Takim rowerem jedzie się jednak jak taranem, czołgiem - opowiadał Gilewski.

Goście Czwórki zdradzili, kiedy odbędą się zawody i czy wśród odważnych zapisanych na tegoroczną edycję, są kobiety, a także którędy przebiegać będzie trasa wyścigu. Opowiadali też o profesjonalnym sprzęcie, którym dysponują zawodnicy. Ile kosztują rowery typu "fat" i w co - oprócz grubych opon - powinny być wyposażone? Tego dowiecie się z nagrania audycji. W programie rozmawialiśmy także o Górach Stołowych. Dlaczego warto wybrać się tam także poza sezonem zimowym?

Zobacz także: Fat Bike Race pod patronatem Czwórki <<<

***

Tytuł audycji: "Co Was kręci?"

Prowadzi:  Hanna Dołęgowska

Goście: Karolina Rembowska i Maciej Gilewski (Fat Bike Race)

Data emisji: 22.01.2016

Godzina emisji: 11.05

kd/mg

Czytaj także

Jeździsz BMXem - dbaj o rozwój ciała

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2016 13:51
Zima to czas, gdy wszyscy jeżdżący na rowerach powinni zadbać o swoją kondycję. Dzięki temu zminimalizują kontuzje w sezonie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pumptrack - tam nie męczą się tylko dzieci

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2016 08:54
- Pumptrack wyrabia refleks, zmysł równowagi, kondycję i wymaga dużo siły - mówi gość Czwórki. - Dorosły rowerzysta po kilku kółkach na pumptracku musi zrobić przerwę, tylko dzieci jeżdżą non-stop.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rowerem przez Podkarpacie. "Historia i adrenalina"

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2016 10:50
- Szczególnie polecam szlak prowadzący po fortach twierdzy Przemyśl. Łącznie ma 50 kilometrów i można na nim podziwiać m.in. 15 fortów z czasów I wojny światowej - opowiada Waldemar Hryniszyn.
rozwiń zwiń