Adam Tomiczek o Dakarze: jechałem, aż straciłem przytomność

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2017 15:55
"Co Was kręci" odwiedził Adam Tomiczek - utytułowany sportowiec, który wrócił do Polski po pierwszym starcie w rajdzie Dakar, gdzie mierzył się z najlepszymi zawodnikami na świecie.
Audio
  • Adam Tomiczek wspomina swój start w rajdzie Dakar, ale zdradza także plany na kolejne wyścigi (Co Was kręci/Czwórka)
Motocyklista Adam Tomiczek po drugim etapie Rajdu Dakar, którego trasa prowadziła z Resistencii do San Miguel de Tucuman
Motocyklista Adam Tomiczek po drugim etapie Rajdu Dakar, którego trasa prowadziła z Resistencii do San Miguel de TucumanFoto: PAP/Kryspin Dworak

rower zima 1200.jpg
Fat Bike Race. Rowerowe zawody dla twardzieli

Rok 2017 zaczął się dla Adama Tomiczka niezwykle intensywnie. W listopadzie 2. wicemistrz Europy w rajdach enduro i mistrz Polski zajął bardzo dobre miejsce w silnie obsadzonym, pustynnym rajdzie Maroka. Niedawno wycofał się na trasie 10. etapu rajdu Dakar - z Chilecito do San Juan w Argentynie. - Pokonała mnie choroba, robiłem co mogłem, aż straciłem świadomość - wspominał w rozmowie z Hanną Dołęgowską. Przekonywał jednak, że rajd Dakar jest niezwykłym doświadczeniem. - Jedynym w swoim rodzaju, nie ma nic podobnego do tego, co przeżywa się na Dakarze. To nie tylko kamienie i bezdroża, ale także dojazdówki, które powodują, że rajd zaczyna być potwornie ciężki: sześć godzin jazdy wyłącznie po to, by dotrzeć do startu i pokonać kolejne 400 km - opowiadał Tomiczek.

Teraz sportowiec wznawia treningi, a przed nim kolejne starty. Gdzie będziemy mogli go dopingować w ciągu najbliższych kilku miesięcy? I jak zaczęła się przygoda Adama Tomiczka - wówczas jeszcze ucznia - z motocyklami? Jak radził sobie z kontuzjami, które o mały włos nie zakończyły jego kariery? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: "Co Was kręci?"

Prowadzi:  Hanna Dołęgowska

Goście: Adam Tomiczek

Data emisji: 5.02.2016

Godzina emisji: 11.05

Adam Tomiczek i Hanna Dołęgowska w studiu Czwórki/fot. Aleksandra Jasińska Adam Tomiczek i Hanna Dołęgowska w studiu Czwórki/fot. Aleksandra Jasińska

kd/ei

Zobacz więcej na temat: Czwórka Rajd Dakar motocykl

Czytaj także

Freestyle motocross. "Ci, co skaczą i fruwają"

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2016 15:30
Jak najwyżej, jak najdalej, jak najbardziej widowiskowo. - Zawodnicy uprawiający freestyle motocross nie są mniejszymi szaleńcami niż skoczkowie narciarscy. Oni skaczą na odległość ponad 100 metrów. My na góra 30 - śmieją się członkowie ekipy Freestyle Family.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tadek "Taddy" Błażusiak: Póki mam motywację, by wygrywać - będę cisnął

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 12:40
W hard enduro Tadek "Taddy" Błażusiak jeździ już 10 lat, w tym sporcie dotrwać do czterdziestki to duże wyzwanie. - Normalną koleją rzeczy jest, że przychodzą młodsi i przynoszą nowe. Tak samo jak ja przyjechałem 10 lat temu z czymś nowym - mówi gość Czwórki. - Ja cały czas się bronię i będę się starał trzymać gardę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Motocyklisto, zwolnij! Po co jednoślady się ścigają?

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2016 18:07
Ulice miast to dla motocyklistów tory rajdowe. Często łamią przepisy, hałasują i stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych uczestników ruchu drogowego. Od wielu lat policja próbuje ukrócić ten proceder.
rozwiń zwiń