Sound of Gravity - impreza grawitacyjno-ekstremalna

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2019 13:24
Szymon Godziek, najbardziej rozpoznawalny polski zawodnik MTB, powraca po kontuzji. - W tym roku wracamy z nowym wydarzeniem, które nazywa się Sound of Gravity - odbędzie się w Lublinie, Ustce i Rybniku - zaprasza. 
Audio
  • Szymon Godziek zaprasza na Sound of Gravity i opowiada o swoim powrocie do sportu (Co Was kręci?/Czwórka)
Szymon Godziek
Szymon GodziekFoto: mat.pras./Piotr Jurczak

Program Sound of Gravity zapowiada się bardzo bogato, choć w każdym mieście będzie inny. - Idziemy szeroko, chcemy pokazać ludziom to, co robimy, ale też zachęcić ich żeby mogli sami spróbować - zachęca rozmówca Hanny Dołęgowskiej. - Zapraszamy na pumptrack - na nim każdy początkujący rowerzysta może spróbować swoich sił, może poczuć troszeczkę oderwania się od ziemi, złapać prędkość - dodaje.

Szymon Godziek, jak wielu innych zawodników, podkreśla, że to właśnie pumptracki uczą techniki. On sam, wracając do sportu po kontuzji, swoje treningi prowadzi na tego typu torach. 

- W Lublinie Sound od Gravity odbędzie się na stadionie. Będzie tam też freestyle motocross, na który mocno stawiamy - zdradza zawodnik MTB. - Przyjadą zagraniczne gwiazdy, ale też cała rowerowa czołówka Polski, która jest na najwyższym światowym poziomie - dodaje.

W Ustce zaplanowano trzygodzinne show, ze scenariuszem, pirotechniką. Gość Czwórki zapowiada, że będzie i strach, i adrenalina. Co jeszcze kryje się w programie Sound of Gravity? Jak prezentuje się program imprezy w Rybniku? Jak organizatorzy połączą motoparalotnie i skoki MTB? Szymon Godziek zdradza też, jak przygotowuje się do zawodów, po kilkumiesięcznej przerwie. O tym, w nagraniu rozmowy z "Co Was kręci?". 

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Gość: Szymon Godziek (zawodnik MTB)

Data emisji: 21.04.2018

Godzina emisji: 11.07

pj

Czytaj także

Serwisant rowerów, bike fitter - ich praca od kuchni

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 17:07
Gdy rozpoczyna się wiosna i na trawnikach pokazują się krokusy, na chodnikach pojawia się coraz więcej amatorów dwóch kółek. Zanim jednak wsiądziemy na rower po dłuższej przerwie, wymaga on nieco pracy. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dawid Godziek. Mistrza BMX życie na freestyle'u

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2019 18:42
Dawid Godziek to zawodowy rider BMX, najbardziej utytułowany polski zawodnik freestyle BMX. W Czwórce zdradził, jak doszedł do tego sukcesu i co jeszcze czeka go w najbliższych startach.
rozwiń zwiń