Trening rowerowy zimą? Zacznij przygotowania do wiosny!

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 13:45
Na zewnątrz niewielu rowerzystów. Jednak - jak przekonuje trener kolarstwa Wojciech Marcjoniak, już pod koniec stycznia warto rozpocząć przygotowania do wiosennego sezonu.
Audio
  • Ćwiczenia przed wyjściem na rower - jak przygotować się do wiosny (4. bieg/Czwórka)
Wojtek Marcjoniak, trener kolarstwa, fitter rowerowy
Wojtek Marcjoniak, trener kolarstwa, fitter rowerowyFoto: Magdalena Żelazowska/Czwórka

narty zima snowboard dziewczyna 1200.jpg
Śnieg , mróz i słońce - jak zabezpieczyć oczy na stoku i nie tylko

- Mamy mnóstwo możliwości - jest coraz więcej klubów fitness, a w domu można mieć prywatny trenażer, na którym warto kręcić kilometry - tłumaczył gość Piotra Galusa. Jak podkreślał, przygotowanie do rowerowej wiosny warto zacząć już dziś. - To zależy oczywiście od wytrzymałości, ale sensownie przeprowadzić około sześciu godzin ćwiczeń w tygodniu, z czego cztery to rower.

Jak zmierzyć naszą wytrzymałość i własne strefy mocy, które pomogą nam w przeprowadzeniu skutecznego treningu? Jakie ćwiczenia wykonywać, jak długo i od czego zacząć? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. Warto także ze swoim sprzętem udać się do fittera, czyli specjalisty, który zajmuje się także dopasowaniem roweru – jego wielkości i kolejnych elementów - do rowerzysty. - Przy zakupie roweru zwróćmy uwagę na bazę, czyli ramę. Musi być odpowiedniego rozmiaru i z odpowiednich komponentów. Znaczenie ma nasz wzrost, długość nóg – mówił Wojciech Marcjoniak. – Siodło dobiera się również indywidualnie na podstawie pomiaru guzów kulszowych.  Jaką wielkość ramy dobrać do konkretnego wzrostu i co zrobić, gdy mamy problemy z kręgosłupem? O tym także w rozmowie Piotra Galusa.

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: Wojciech Marcjoniak (doświadczony rowerzysta, trener kolarstwa, masażysta, menager sportu, fitter rowerów)

Godzina emisji: 10.15

Data emisji: 27.01.2019

kd/ac

Czytaj także

Chcesz zostać morsem? "To daje niesamowitą energię"

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 12:00
Czapka, rękawiczki, buty neoprenowe, a przede wszystkim dobra kondycja i dużo odwagi, to właściwie wystarczy, by zostać morsem. - Woda, do której wchodzimy ma 1-2 stopnie Celsjusza - mówi Ewelina Pawlak, która robi to już trzeci sezon.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Relaks i dobra zabawa". Jak korzystać z sauny?

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2019 13:00
Sauna jest dobra dla osób zmagających się z potreningowym bólem mięśni lub potrzebujących wyciszenia i chwili relaksu. Sucha czy parowa, a może mokra lub fińska? Co daje nam saunowanie i czy warto robić to zimą, czy może przez cały rok?
rozwiń zwiń