Festiwal "Spotkania z filmem górskim". Filozofia bycia w górach

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 16:29
Cztery dni, 50 godzin filmów i aż 50 gości, wykłady, informacje i warsztaty - to bilans tegorocznego festiwalu "Spotkania z filmem górskim" w Zakopanem. Czwórka była na miejscu. Zapraszamy na relację w tych wyjątkowych wydarzeń.
Audio
  • O festiwalu "Spotkania z Filmem Górskim" opowiada Daniel Wahl (Co Was kręci/Czwórka)
Spotkania z filmem górskim - słuchacze Czwórki
Spotkania z filmem górskim - słuchacze CzwórkiFoto: Mateusz Kulik/Czwórka

- To prawdziwe święto wszystkich, którzy kochają góry - mówił dziennikarz Czwórki Mateusz Fusiarz. A jak tłumaczył Daniel Wahl, współorganizator imprezy, to miejsce spotkań i wymiany doświadczeń. - Chodzi nam o to, by stworzyć przestrzeń w której ludzie gór - a są to postaci nierzadko ikoniczne - mogą się spotkać, wymienić doświadczeniami i dzielić swoją filozofią bycia w górach - mówił w rozmowie z Czwórką.

Termin festiwalu - początek września - nie został wybrany przypadkowo, chodzi m.in. o to, by pokazać odwiedzającym piękno gór, ale i niebezpieczeństwa czekające tam na nich. - Choć to nie pora roku czyni góry niebezpiecznymi, a nasze wybory powodują, że narażamy się na zagrożenie - mówi Daniel Wahl. - Góry uczą pokory, a my wychodzimy z założenia, że nigdy dość mówienia o rzeczach, które mogą sprawić, że wszyscy będziemy w nich bezpieczniejsi.

Spotkania z filmem górskim - słuchacze Czwórki/fot. M.Kulik/Czwórka Spotkania z filmem górskim - słuchacze Czwórki/fot. M.Kulik/Czwórka

Czym jest Akademia górska odbywająca się w ramach festiwalu? I na co jeszcze liczyć mogli uczestnicy wydarzenia, kogo można było tam spotkać i jakie filmy obejrzeć? O tym, ale także o Mistrzostwach Europy w boulderingu, odbywającyvh się w ramach imprezy - w nagraniu relacji Czwórki z Zakopanego.

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Mateusz Fusiarz

Data emisji: 8.08.2019

Godzina emisji: 11.07

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomek Habdas. Człowiek, którego kręcą góry

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2018 14:29
- Korona Ziemi to cel, który sobie założyłem dwa lata temu, schodząc z najwyższego szczytu Kaukazu, z Elbrusa - zdradza gość Czwórki. - Bez pośpiechu, na spokojnie, ale Koronę Ziemi warto zrobić - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

1000 m w pionie. Tommy Caldwell i Kevin Jorgeson zdobywają "The Dawn Wall"

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2018 12:40
W styczniu 2015 roku Amerykanie Tommy Caldwell i Kevin Jorgeson skupili na sobie uwagę świata, podejmując próbę wspięcia się na pozornie niemożliwą do pokonania ponad 900-metrową ścianę w Parku Narodowym Yosemite w Kalifornii.
rozwiń zwiń