Bouldering BlokFit Gdańsk 2018. Dla fanów wymagającej wspinaczki

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2018 14:20
Bouldering BlokFit Gdańsk 2018 to pierwsze w historii Pomorza zawody wspinaczkowe rangi Mistrzostw Polski. O pasji do boulderingu rozmawialiśmy z organizatorem imprezy Kamilem Bocheńskim.
Audio
  • Bouldering - najbardziej towarzyski sport dla wszechstronnych i wytrwałych (Co Was Kręci? /Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Skitterphoto/Pixabay

W boulderingu jesteś otoczony ludźmi. Obserwują to, co robisz na ścianie, podpowiadają, podpatrują, kibicują. Inaczej, niż we wspinaczce na linie, gdzie jesteś tylko ty i twój partner Kamil Bocheński

Organizatorzy łączą formułę zawodów dla profesjonalistów z zawodami typu Open. Impreza współtworzona jest m.in. przez Polski Związek Alpinizmu, Klub Wysokogórski Trójmiasto oraz Akademicki Klub Wspinaczkowy i odbędzie się pod patronatem Czwórki.

- Wszystko zaczęło się od tego, że człowiek chciał się wspinać - mówił Kamil Bocheński organizator Bouldering BlokFit Gdańsk 2018. - Wspinaczka to element ruchu polegającego na zdobywaniu wszystkich dostępnych szczytów. Ten sport ewoluował. W pewnym momencie wspinacze podzielili się na tych, którzy chcieli zdobyć najbardziej wymagające lub najwyższe szczyty i na takich, którzy chcieli to zrobić jak najszybciej. Tak powstały różne nurty wspinania - wyjaśniał gość Czwórki.

Jakie nurty wspinania uprawia się współcześnie? Który z nich będą reprezentowali zawodnicy Bouldering BlokFit Gdańsk 2018? Gdzie znajduje się kolebka boulderingu? Czym różni się od klasycznej wspinaczki? I dlaczego nazywany jest najbardziej towarzyskim sportem? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Hanna DołęgowskaMateusz Fusiarz

Gość: Kamil Bocheński (organizator mistrzostw)

Data emisji: 7.10.2018

Godzina emisji: 11.24

ac/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szymon Godziek: rower służy mi do przekraczania granic

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2018 14:48
Szymon Godziek specjalizuje się w najbardziej ekstremalnych odmianach kolarstwa górskiego. - Jazda na rowerze w takim wydaniu polega na tym, że przełamujemy granice i próbujemy być lepszym - opowiada sportowiec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dominika Orlik: zamiast o lalkach marzyłam o starcie w rajdzie Dakar

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2018 12:00
Red Bull 111 Megawatt to dwudniowe zawody motocyklowego enduro. Niesamowity teren Kopalni PGE i wytyczona tam specjalna trasa to prawdziwy raj dla miłośników "brudnego sportu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomek Habdas. Człowiek, którego kręcą góry

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2018 14:29
- Korona Ziemi to cel, który sobie założyłem dwa lata temu, schodząc z najwyższego szczytu Kaukazu, z Elbrusa - zdradza gość Czwórki. - Bez pośpiechu, na spokojnie, ale Koronę Ziemi warto zrobić - dodaje. 
rozwiń zwiń