Rajd Dakar 2020. "Dodatkowe kilometry to dodatkowy stres, że coś pójdzie nie tak"

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2019 13:50
Dakar 2020 będzie trudniejszy niż poprzednie edycje - zapowiadają organizatorzy rajdu. 7856 kilometrów nowej trasy w Arabii Saudyjskiej, pokolorowane roadbooki i Super Maraton to tylko część tego, co czeka uczestników startujących w wyścigu.
Audio
  • Jakub Przygoński o rajdzie Dakar 2020 (Co was Kręci/Czwórka)
Rajd Dakar
Rajd DakarFoto: shutterstock/cristiano barni

W Arabii Saudyjskiej liczymy na temperatury od 0 do 35 st C. W naszym samochodzie ciągle jest 55 stopni Jakub Przygoński

W rajdzie Dakar 2020 udział weźmie 17 Polaków. Wśród nich m.in. Jakub Przygoński. - Trasa będzie wymagająca, o 40 procent więcej kilometrów do ścigania - mówi kierowca rajdowy. - Także pod względem wytrzymałościowym może być trudniej, bo dodatkowy dystans robi robotę. Będzie więcej stresu i więcej roboty.

Kuba Przygoński stratuje w Dakarze już po raz 11, ale ściga się dłużej - od 22 lat. - Doświadczenie już mam, ale liczy się też przygotowanie fizyczne. Na siłowni ćwiczę pięć dni w tygodniu. Do tego biegam. Pracuję nad refleksem i koordynacją półkuli prawej z lewą - opowiada. - Im się jest silniejszym fizycznie, tym dłużej na zawodach można działać w absolutnej koncentracji - wyjaśnia.      

Rajd Dakar wystartuje 5 stycznia. Więcej o wydarzeniu w materiale Dariusza Fiuka.

W audycji także relacja z Super Enduro Kraków 2019 i rozmowa z Oskarem Kaczmarczykiem i z Teddym Błażusiakiem - POSŁUCHAJ >>>

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Data emisji: 15.12.2019

Godzina emisji: 11.07

kul/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"W Gruncie Ruchu". Lekcje WF dla dorosłych

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2019 12:50
- Tworzymy miks, w którym zredefiniujemy lekcje wychowania fizycznego dla dorosłych - zapowiadają współtwórcy i trenerzy Akademii "W Gruncie Ruchu".
rozwiń zwiń