Jak motosport radzi sobie w czasach kwarantanny?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2020 10:00
Zapraszamy na rozmowę z Gosią Rdest, mistrzynią motostportu, jedyną Polką startującą w W Series, wyścigowej serii przeznaczonej wyłącznie dla kobiet. 
Audio
  • Gosia Rdest opowiada o sytuacji swojej i światowego motosportu w obliczu pandemii (Co was kręci/Czwórka)
Gosia Rdest i Mateusz Fusiarz
Gosia Rdest i Mateusz FusiarzFoto: Czwórka

Kierowca wyścigowy, pierwsza i aktualnie jedyna Polka startująca w W Series, którą kwarantanna zastała w Szwajcarii opowiadała w rozmowie z Czwórką, jak spędza czas podczas pandemii. - Tu realizuję jeden z moich projektów, działam na rzecz kobiet w sportach motorowych - mówiła Gosia Rdest w rozmowie z Mateuszem Fusiarzem. - Staram się utrzymać formę fizyczną, by w każdej chwili być gotową do wejścia na tor i powrót do sezonu, który na razie jest zawieszony.

ZOBACZ TAKŻE Zostań w domu z Czwórką - nauka, podcasty, koncerty >>>

Jak przewiduje Gosia Rdest pandemia nie pozostanie bez wpływu na jej zawodową karierę i życie osobiste. - Niestety większość kontraktów, które miałam, to kontrakty roczne. Poza tym zbliżają się święta, a obawiam się, że przylatując do Polski narażałabym moją rodzinę. Tego wolę uniknąć - mówiła. - Niedawno zdałam sobie sprawę, że światowy motosport na ten rok stoi pod ogromnym znakiem zapytania. 

W programie także rozmowa z Maćkiem Giemzą - sześciokrotnym Mistrzem Polski w Enduro / Cross Country oraz zdobywcą Pucharu Świata Cross Country 2017 oraz 2018 Orlen Team.

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Mateusz Fusiarz

Data emisji: 5.04.2020

Godzina emisji: 11.07

kd/pj

Czytaj także

"Free Solo" - ekstremalnie niebezpieczny film

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2019 14:30
Alex Honnold postanowił dokonać niemożliwego i spełnić życiowe marzenie - wspiąć się na majestatyczny El Capitan w parku narodowym Yosemite. Przygotowania do wyprawy rejestrowały kamery, a obraz "Free Solo: ekstremalna wspinaczka" otrzymał Oscara w kategorii "Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dawid Godziek. Mistrza BMX życie na freestyle'u

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2019 18:42
Dawid Godziek to zawodowy rider BMX, najbardziej utytułowany polski zawodnik freestyle BMX. W Czwórce zdradził, jak doszedł do tego sukcesu i co jeszcze czeka go w najbliższych startach.
rozwiń zwiń