Brelok Banked Slalom na Czarnym Groniu. Trwają przygotowania do zawodów

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2022 16:20
- Czarny Groń to z pewnością najlepsza miejscówka na takie imprezy w Polsce - mówił w rozmowie z Czwórką Michał "Brelok" Ligocki, pomysłodawca zawodów. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Czwórki.
Michał Ligocki na trasie slalomu na Czarnym Groniu
Michał Ligocki na trasie slalomu na Czarnym GroniuFoto: Monika Dżaman/mat. pras.

Brelok Banked Slalom to zawody snowboardowe, podczas których w luźniej i przyjacielskiej atmosferze zawodnicy ścigają się po torze pełnym band, muld i innych ciekawych przeszkód. W tym roku wydarzenie odbędzie się w Czarnym Groniu 12 i 13 marca pod patronatem Czwórki.

- Uważam, że Czarny Groń to najlepsze miejsce do snowboardingu i narciarstwa freestyle'owego w Polsce, dlatego bardzo cieszymy się, że je mamy i właśnie tu wybudujemy nasz tor. Jazda po tym stoku jest przyjemna do tego stopnia, że moim zdaniem lepiej na zimowe szaleństwo wybierać polskie góry, zamiast zagranicznych - podkreślał Michał "Brelok" Ligocki, organizator wydarzenia. - Poza tym nie tylko samo jeżdżenie, ale po prostu bycie razem - to daje nam dużo pozytywnej energii - mówił. 

Budowa trasy pod zawody wystartuje na kilka dni przed rozpoczęciem wydarzenia. - Mamy nadzieję, że w tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, shaperzy stanął na wysokości zadania i wszystko się uda. To będzie tor, po którym jeżdżąc, każdy uśmiecha się od ucha do ucha - tłumaczył gość Czwórki. 

Jak podkreślał Michał "Brelok" Ligocki, wydarzenie odbędzie się w cieniu ukraińskich wydarzeń, więc z pewnością nie będzie tak radosne, jak w ubiegłych latach.

- Trochę spuściliśmy z tonu, że będzie to "super wesoła impreza", oczywiście, że pomożemy sąsiadom za naszą wschodnią granicą. To, co się tam dzieje ma także wpływ na nasze wydarzenie - tłumaczył organizator. - Część kwoty z wpisowego przeznaczona zostanie na takie wsparcie, nasze numerki i gadżety będą w kolorach flagi ukraińskiej, mamy więc nadzieję, że przyjedzie wielu snowboardzistów i będziemy się pozytywnie ścigać - tłumaczył.

Posłuchaj
03:17 _PR4_AAC 2022_03_06-11-42-02.mp3 Brelok Banked Slalom - co będzie się działo w tym roku? (Co was kręci/Czwórka) 

Zobacz także:

***

Tytuł audycji: Co Was kręci

Prowadzi: Hanna Dołęgowska, Jeremi Angowski

Data emisji: 06.03.2022

Godzina emisji: 11.45

kd

Czytaj także

Jak znaleźć prawdziwą miłość w sieci? "Obiecuj mniej, dawaj więcej"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2022 15:26
- Mamy dziś bardzo wielu singli i nie wszyscy są nimi z wyboru. Ciężko jest dziś znaleźć miłość, choćby z powodu pandemii. Relacje zrobiły się bardziej wirtualne. Jednak da się rozpocząć trwałą i udaną relację w sieci i przenieść ją do prawdziwego świata - przekonywała psychoterapeutka Joanna Godecka. 
rozwiń zwiń