LOGinLAB Tour 2023. Ostatnie przygotowania przed finałem

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2023 13:50
LOGinLAB Tour to jedna z największych imprez fitness w kraju, która odbywa się pod patronatem Czwórki. Przed nami finał tegorocznej odsłony. Jakie wyzwania czekają na atletki i atletów w Krotoszynie? 
Od lewej: Dawid Kujawski, Wojtek Jakubowski i Piotr Galus.
Od lewej: Dawid Kujawski, Wojtek Jakubowski i Piotr Galus.Foto: Czwórka/Darek Matyja
  • LOGinLAB to zawody, na których pojawiają się najlepsze zawodniczki i zawodnicy uprawiający crossfit.
  • W tym  roku impreza odbywa się po raz dziewiąty. Patronem wydarzenia jest Czwórka.
  • Finał LOGinLAB 2023 odbędzie się w dniach 12-14 sierpnia w Krotoszynie.

- LOGinLAB to widowisko, w którym uczestniczą atletki i atletki, i swoim "body language" pokazują radość, jaką sprawia im aktywność fizyczna - mówi Dawid Kujawski, organizator imprezy. - Tu wszystko stoi na głowie i opiera się na mocnych mięśniach - dodaje prowadzący zawody Wojtek Jakubowski.

Coraz więcej kobiet i zagranicznych gości

W tym roku impreza znów zagościła na sportowej mapie Polski i ponownie odbywa się pod patronatem Czwórki. Wszystko zaczęło się w Kielcach, a drugi etap miał miejsce we Wrocławiu. - To już dziewiąta odsłona LOGinLABU, więc śmiało możemy robić podsumowania - śmieją się goście Piotrka Galusa. - Przybywa nam zagranicznych zawodników. W tym roku mieliśmy reprezentantów z sześciu krajów. Zgłasza się też coraz więcej kobiet, bo panie w ogóle coraz lepiej odnajdują się w tej dyscyplinie i to bez względu na wiek.  

Krotoszyn 2023 - przed finałem

Finałowe zmagania odbędą się w dniach 12-14 sierpnia na basenie oraz arenie na rynku w Krotoszynie. - Ostateczne starcie wymaga odpowiedniej oprawy, więc postaramy się zaskoczyć zawodników. Na pewno powiększymy arenę do sześciu torów, pojawią się uchwyty do robienia pompek na rękach, będzie trening na basenie, niewykluczone, że pojawią się rowery. Lekko nie będzie - zapowiada Dawid Kujawski.

LOGinLAB Krotoszyn 2022 LOGinLAB Krotoszyn 2022
Posłuchaj
37:39 CZWÓRKA CWK - liginlab 06^.08.2023.mp3 LOGinLAB - wszystko o crossficie i fianałowej odsłonie zawodów (Co Was Kręci/Czwórka) 

Jak zwyciężać w crossficie?

Jak podkreśla Wojtek Jakubowski, w drodze do zwycięstwa liczy się siła mięśni, ale nie mniej ważna jest też głowa. - Chodzi o odpowiednie nastawienie do rywalizacji. Trzeba iść do przodu i nie poddawać się - wyjaśnia. I dodaje, że crossfit to dobry sposób, żeby poprawić swoją sprawność i sylwetkę oraz żeby uwolnić głowę.  - Jeśli ktoś ma minimalną zaprawę sportową to po roku, góra dwóch latach, regularnych treningów może być gotowy do startu. A nawet do tego, by stanąć na podium.  


LOGinLAB Modern Competition 2021 LOGinLAB Modern Competition 2021

 

Sprawdź też:

Jak rozpocząć przygodę z crossfitem?

Dawid Kujawa swoją przygodę z crossfitem rozpoczął już na studiach. - Zależało mi, żeby uczyć się zagranicą, więc na AWF-e pojawiła się okazja wyjazdy do Danii, chętnie z niej skorzystałem. Tam trafiłem na kierunek "crossfit" i uczyłem się przedmiotów "crossfitowych". Po pół roku okazało się, że bardzo mi się to podoba i całkiem nieźle się w tym odnajduje - wspomina Kujawa. Przypadku Wojtka Jakubowskiego wszystko zaczęło się, kiedy z miłości wyjechał do Poznania. - Związek nie przetrwał, crossfit owszem. Zacząłem od treningów w jednym z tamtejszych klubów, gdzie poznałem Artura Kujawskiego, brata Dawida - opowiada. - Był moim trenerem, który nauczył mnie podstawowych technik i to właśnie dzięki niemu polubiłem ten sport.

TOUR 2022: CHAŁUPY | LOGinLAB.

***

Tytuł audycji: Co Was kręciCzwórka do kwadratu

Prowadzi: Piotr Galus

Goście: Dawid Kujawski (ogranizator LOGinLAB), Wojtek Jakubowski (prowadzący imprezę, trener crossfitu)

Data emisji: 06.08.2023

Godzina emisji: 10.20

kul


Czytaj także

Trochę ruchu. Pilates - dobry także dla mężczyzn

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2022 20:51
Pilates to forma aktywności, która wzmacnia kręgosłup, pozwala wyrzeźbić smukłą sylwetkę oraz poprawia postawę ciała. - Pilates nie służy spalaniu kalorii - mówi Patryk Tomaszewski trener pilatesu. - Jest to bardziej trening kontroli stabilizacji równowagi, ale także doskonały trening uzupełniający.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bungee Fitness. Wskocz w nową, sportową zajawkę

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2023 18:00
Zwykły fitness jest passe. Fitness na trampolinach ma się bardzo dobrze, natomiast największą furorę robi ostatnio bungee fitness, czyli trening siłowy i zabawa w jednym z wykorzystaniem lin do bungee.
rozwiń zwiń