Powrót na LOGinLAB! Najtrudniejsze wyzwania, najmocniejsi konkurenci

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2022 19:14
LogInLab Tour 2022 - letni cykl zawodów crossfit zakończył się w ubiegły weekend w Krotoszynie. Jego zawodnicy zdradzają, co było największym wyzwaniem i czy już czekają na sezon 2023 roku. 
LOGinLAB Krotoszyn 2022
LOGinLAB Krotoszyn 2022Foto: Piotr Galus

Finał Log in Lab Tour 2022 odbywał się pod patronatem Czwórki w ostatni weekend, w Krotoszynie, a cały cykl imprez rozpoczął się 4 czerwca. 

W finale w Krotoszynie wystartowali najlepsi zawodnicy crossfitu z kraju i zagranicy. Na placu walki można było dopingować zespoły startujące w kategoriach MAN + MAN, WOMAN + MAN, a także indywidualnych: amatorskiej SCALED i KIDS. Dwudniowe zmagania zawodnicy rozpoczęli od przetarcia treningowego na basenie. - Postanowiliśmy sprawdzić ich w pływaniu, jak sobie radzą na wodzie, jak sobie radzą z dumbbellami. Wykonują devil pressy i na zmęczeniu pływają wyznaczone dystanse - tłumaczy organizator imprezy Dawid Kujawski. - Jestem pozytywnie zaskoczony, bo nikt nie zgłosił, że nie potrafi pływać.

Mikołaj Wandowski i Filip Mickiewicz z teamu Mały i duży przyznają, że podzielili się zadaniami jeszcze przed startem. - Jeden z nas wykonywał więcej pracy poziomej, czyli pływał, drugi pionowej czyli dźwigał - opowiadają. 

Najlepszą we wszystkich konkurencjach okazała się międzynarodowa drużyna, włosko-czeska, Ultimate fitness. Panowie przyznali jednak, że na Log in Lab było bardzo ciężko. 

Organizatorzy na krotoszyńskim rynku przygotowali dla zawodnikom arenę główną. Było to wielkie miasteczko crossfitowe, podzielone na strefy: rozgrzewkową, treningową i rehabilitacyjną. 

Wśród zawodników nie brakowało kobiet. - Dla mnie gimnastyka jest trudniejsza niż ciężary - wyznała Magda. - W Krotoszynie najłatwiejsze były dla mnie "pull upy", a najtrudniejsze chyba "shoulder to overhead", bo jednak te dwie 15 trochę ważyły - dodaje. 

Na Log in Lab przyjechali zawodnicy z całej Polski, ale też w różnym wieku. Szymon Urbański, reprezentujący młodszych przyznał, że starsi mają większe szanse w konkurencjach z ciężarami, młodsi zaś zyskują przewagę w gimnastyce.


Posłuchaj
09:20 czwórka 4 bieg 19.08.2022.mp3 Log in Lab w Krotoszynie - jak zawodnicy oceniają zawody (Czwórka/4 bieg)

 

Piotr Galus podkreśla, że oglądanie zawodników na Log in Lab jest doskonałą motywacją na kolejne miesiące treningów, a przy okazji można poznać ludzi totalnie zwariowanych na punkcie sportu, którzy nigdy nie odpuszczają. Do nich należy Patrycja z poznańskiej ekipy Gangu Świeżaków, która prowadzi życie podporządkowane treningom i już ma zaplanowane starty na cały 2023 rok. - Treningi są  moim największym priorytetem - podkreśla. 


***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Data emisji: 19.08.2022

Godzina emisji: 16.14

pj

Czytaj także

Siła oddechu - czy doceniasz ją na co dzień?

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2022 11:15
Oddech towarzyszy nam od urodzenia. Jest z nami każdego dnia, w każdej minucie i sekundzie. Na co dzień nie zwracamy na niego uwagi - jednak oddech ma olbrzymi wpływ na jakość naszego życia. Czy wiemy, jak oddychać prawidłowo? To można sprawdzić podczas II Festiwalu Oddechu, który odbywa się w ten weekend w warszawskiej Elektrowni Powiśle.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Siłacze w Krotoszynie. Za nami finał LOGinLAB 2022

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2022 06:00
W ten weekend w Krotoszynie nie brakowało sportowych emocji. Wszystko za sprawą finału zawodów crossfit LOGinLAB Tour 2022, który odbywał się pod patronatem Czwórki.
rozwiń zwiń