Najlepsze spoty parkourowe w Polsce. Gdzie trenować?

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2022 13:57
Single tracki w Przemyślu, Hard Downhill League 2022 i najlepsze spoty parkourowe - to tematy na niedzielne przedpołudnie w Czwórce. Powiemy, co słychać w świecie sportu.
Parkour to nie tylko forma aktywności fizycznej, ale i styl życia
Parkour to nie tylko forma aktywności fizycznej, ale i styl życiaFoto: pixabay/farioff

Program rozpoczniemy od rozmowy z Waldemarem Hryniszynem z Fundacji Azymut, propagatorem rekreacji rowerowej i współtwórcą Festiwalu Rowerowego Bike Town Przemyśl. Tematem będą single tracki dla jednośladów w Przemyślu. Sprawdzimy także, jak młodzi starają się wciąż pomagać Ukrainie. Zaprosimy na rozmowę z tegorocznym maturzystą Jankiem, który codziennie działa na rzecz pomocy uchodźcom z tego kraju.

Powiemy także o trwającym właśnie plebiscycie Nieprzeciętni 2022. Czwórka poszukuje ludzi niezwykłych, z nietuzinkowymi zainteresowaniami, a także nowatorskimi pomysłami. Do wygrania cenne nagrody: cyfrowe radioodbiorniki, a także słuchawki i głośniki bluetooth. Niedziela, 17 kwietnia - to ostatni dzień na przesyłanie zgłoszeń! 

Prosty formularz dostępny na stronie nieprzecietni.polskieradio.pl może wypełnić zarówno sam kandydat, jak i jego rodzina, przyjaciele, znajomi czy współpracownicy. Ogłoszenie laureata nastąpi 23 czerwca podczas gali finałowej.

ZGŁOŚ SIĘ DO PLEBISCYTU <<<

W programie także zapowiedź Hard Downhill League 2022, zawodów, które odbędą się w Szczawnicy już 24 kwietnia. Jak przekonują organizatorzy tego wydarzenia, to "zmagania najlepszych zawodników, prezentujących najwyższy poziom na najtrudniejszych trasach zjazdowych w kraju. Długie, szybkie, naszpikowane wieloma trudnymi technicznie elementami trasy z licznymi skokami to spektakularne widowisko dla kibiców i fanów tego sportu, a co najważniejsze możliwość rywalizacji i podnoszenia umiejętności dla każdego z zawodników."

Posłuchaj także:

W ostatniej części audycji sprawdzimy, gdzie warto potrenować. O najlepszych spotach parkourowych w kraju i o tym, jak zaczynać pierwsze wiosenne treningi w rozmowie z Czwórką opowie Jakub Grossman, parkourowy volger z Warszawy. 

***

Na audycję z cyklu "Co Was kręci" w niedzielę (17.04) o godzinie 11.05 zaprasza Hanna Dołęgowska

kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka hobby zabawa
Czytaj także

Krakowski Festiwal Górski. "Wszystkie zajawki w jednym miejscu"

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2021 14:50
O imprezie mówi się, że jest górskim podsumowaniem ostatnich 12 miesięcy. W tym roku Krakowski Festiwal Górski odbędzie się w pierwszy weekend grudnia, pod patronatem Czwórki. 
rozwiń zwiń