Wakacyjny niezbędnik: lektura na lato i Berlin nieodkryty

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2014 17:00
Są tacy, którzy twierdzą, że stolica naszych zachodnich sąsiadów to najbardziej klimatyczne miejsce na świecie. Zapraszamy Was na wycieczkę do Berlina śladem tamtejszych galerii i muzeów. Nie spać - zwiedzać!
Berlin
BerlinFoto: Wikipedia/Bleppo

Przyjrzymy się także czwartej edycji konkursu "Powiększenie" organizowanego przez Filmweb. Konkurs ma na celu wyłonić i wypromować zdolnych, młodych ludzi, którzy w przyszłości będą profesjonalnie pisać o kinie.

W studiu pojawi się również gość - Olgierd Świerzewski, autor książki "Zapach miasta po burzy". To porywająca historia miłości z upadającym imperium w tle. Dobro i zło w potyczce na zatracenie. Wielka historia rodem z Tołstoja i ciemna strona rosyjskiej natury jak u Dostojewskiego. Pełna pasji i szaleństwa powieść, jakiej dawno nie było.

Na spotkanie z pisarzem zapraszamy do "Kontrkultury" - w sobotę, 19 lipca, po godz. 12.00.

(kul)

Czytaj także

Jak kupić dobre okulary przeciwsłoneczne?

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2014 19:00
Okulary przeciwsłoneczne można kupić praktycznie wszędzie - nie tylko w salonach optycznych, ale także na stacjach benzynowych, w sklepach odzieżowych i na bazarowych straganach. Tymczasem takie tanie okulary rzadko spełniają właściwie swoją funkcję i chronią oczy przed promieniami słonecznymi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Balaton - węgierskie morze, nad które warto się wybrać

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2014 12:00
Woda, muzyka, piękna pogoda - to wszystko sprawia, że miasteczka nad węgierskim Balatonem, to wymarzone miejsca na wakacyjny wyjazd. - Powoli w Polsce wraca moda na spędzanie urlopu nad tym jeziorem - przekonuje Gaspar Keresztes z Węgierskiego Instytutu Kultury.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Michał Piróg: Sienkiewicz ukształtował mój charakter

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2014 16:00
Michał Piróg zdradził w Czwórce, dlaczego jako dziecko marzył o przeczytaniu "Quo Vadis" Sienkiewicza i jakie wrażenie zrobiła na nim książka francuskiego autora Mathiasa Malzieu "Mechanizm serca".
rozwiń zwiń