X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Joryj Kłoc - folkowe uderzenie rodem z Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2020 09:49
Joryj Kłoc, to folkowe objawienie sprzed kilkunastu lat roku na Ukrainie. - Na początku graliśmy folkowe drum’n’basowe numery, we trójkę, teraz w zespole są już cztery osoby - wspominali muzycy.
Audio
  • Muzycy Joryj Kłoc opowiadają o swoich muzycznych planach (Folk Off/Czwórka)
Joryj Kłoc w Polskim Radiu
Joryj Kłoc w Polskim RadiuFoto: M. Szajkowski/Czwórka

Nazwa tego zespołu pochodzi z tajnego języka zamkniętych bractw legendarnych ukraińskich lirników i kobziarzy. Samo słowo "joryj" oznacza "stateczny", "poważny", ale także "szalony", "nieokiełznany", "niewyżyty". A "kłoc" oznacza "kawałek", "kęs", ale także "mędrzec", "mężczyzna", "starzec". Jak tłumaczyli w Czwórce, we Lwowie gra się czysty folk, czasem folk pełen bluesa. Ich muzyka jest energetyczna, nierzadko punkowa. Za pomocą liry korbowej, gitary, bębna huculskiego - i mocnych, wyrazistych rytmów - oraz altówki grupa na nowo odkrywa swoim słuchaczom folk obrzędowy. 

Joryj Kłoc w Polskim Radiu/fot. M. Szajkowski Joryj Kłoc w Polskim Radiu/fot. M. Szajkowski

Koncertują na całym świecie, tylko w ubiegłym roku przejechali latem m.in. Litwę, Polskę, Białoruś, ale także Niemcy, a nawet Chiny. Niebawem Joryj Kłoc pojawią się ponownie w Polsce na trasie koncertowej. Usłyszeć ich będzie można m.in. w Poznaniu, Krakowie i Warszawie. Ich koncerty to pełne energii muzyczne opowieści o dawnych czasach. 

W programie wybrzmiały premierowo numery od grupy. Muzycy zapraszali także na festiwal Folkowisko 2020. Tegoroczna, jubileuszowa, dziesiąta odsłona odbędzie się już w lipcu. I tym razem, jak zapowiadają muzycy, już po raz kolejny się Joryj Kłoc pojawi się w Polsce. Zdradzili, jak wygląda rynek muzyczny na Ukrainie. Czy łatwo tam dzięki muzyce zarobić na życie? I czym charakteryzują się tamte kapele folklorystyczne? 

***

Tytuł audycji: Folk Off

Prowadzi: Maciej Szajkowski

Goście: muzycy formacji Joryj Kłoc

Data emisji: 29.01.2020

Godzina emisji: 00:00

kd/kul

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ethno Port - festiwal, który jest "wszędzie i bardzo blisko"

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 12:00
Dziesięć lat istnienia Festiwalu Ethno Port Poznań to przede wszystkim okazja do świętowania, ale także do spojrzenia na historię imprezy, analizę jej dorobku i wypracowanej pozycji. Wśród wydarzeń z kręgu world music, jest to bezsprzecznie jedna z najważniejszych imprez w kraju. W Czwórce zagościli jej organizatorzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ugla, znaczy sowa. Muzyczna historia senno-oniryczna

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 18:06
- To słowo, które dawno temu mi się przyśniło. Wymawiała je postać siedząca po drugiej stronie ogniska. Obudziłam się i wciąż je pamiętałam, było dla mnie ważne - mówi Magdalena Sowul, wokalistka i założycielka Ugli. - Potem okazało się, że "ugla" oznacza sowę w jednym z języków skandynawskich.
rozwiń zwiń