Maria Pomianowska: Skrzyżowanie Kultur to świat w pigułce

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2014 09:30
Skrzyżowanie Kultur to najważniejszy festiwal muzyki świata, który odbywa się w tej części Europy. Tegoroczna, 10. edycja rozpocznie się 24 września. Wystąpią artyści z Madagaskaru, RPA, Korei, Etiopii, Brazylii, Iranu, Włoch i Republiki Zielonego Przylądka.
Audio
  • Maria Pomianowska opowiada o tegorocznej edycji Skrzyżowania Kultur (Czwórka/Folk Off)
Festiwal Skrzyżowanie Kultur ma już 10 lat. Tegoroczna edycja to występy legend world music i wschodzących gwiazd
Festiwal Skrzyżowanie Kultur ma już 10 lat. Tegoroczna edycja to występy legend world music i wschodzących gwiazdFoto: Glow Images/East News

- Hasło tegorocznej edycji brzmi "Legendy i Odkrycia". Tak też jest skonstruowany line-up całego festiwalu - opowiada dyrektor artystyczna festiwalu, Maria Pomianowska. - Każdego dnia publiczności zaprezentują się uznani artyści oraz ci, którzy dopiero mają szansę zaistnieć w świadomości fanów brzmienia world music. Do tego grona należy m. in. Teta. Pochodzący z Madagaskaru, niesamowicie utalentowany gitarzysta i piosenkarz wystąpi na koncercie inauguracyjnym, 24 września.

Plakat
Plakat festiwalu

Zgodnie z założeniami organizatorów Skrzyżowanie Kultur ma otworzyć warszawiaków i gości stolicy na bogactwo kultur współczesnego świata, a podróż w głąb najciekawszych regionów muzycznych jak zwykle zostanie wzbogacona o warsztaty prowadzone przez światowej klasy mistrzów.

- Po raz pierwszy takie zajęcia odbyły się podczas drugiej edycji festiwalu. Formuła się sprawdziła i jest z nami do dziś - mówi gość Maćka Szajkowskiego. - Zależy nam, żeby obok sceny głównej, na której odbywają się koncerty, była też scena edukacyjna. Stawiamy na to bardzo duży nacisk, zwłaszcza, że zainteresowanie publiczności tą formą spotkań z artystami jest z roku na rok coraz większe.

 

Maria Pomianowska gościła w audycji "Folk Off" u Maćka Szajkowskiego. Posłuchaj rozmowy - dowiesz się więcej o programie tegorocznej edycji Skrzyżowania Kultur.

(kul/asz)

Czytaj także

DAGADANA: inspiruje nas świat

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2014 17:00
- W naszą polsko-ukraińską tkankę wpuściliśmy trochę amerykańskiej krwi i okazało się, że to działa - mówi Daga Gregorowicz. - Tak oto do naszego składu dołączył Frank Parker i nagrał z nami "List do ciebie".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ŝanĝo: muzyka, która zmienia wibracje Ziemi

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2014 12:00
Zespół Ŝanĝo powstał w 2011 roku z inicjatywy Kamila "Ronina" Rogińskiego. Grupa łączy muzykę i taniec, wpisując się w nurt world music. Światło dzienne ujrzała właśnie ich płyta "Zmiana wibracji Ziemi".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Folkowisko 2014 - kultura jest babą!

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2014 13:13
Tegoroczny temat Festiwalu Kultury Pogranicza to nie tylko świetna zabawa przy muzyce etnicznej. Folkowisko 2014 ma na celu przybliżenie nie dostrzeganej, a nawet nie docenianej roli kobiet w życiu codziennym.
rozwiń zwiń