Czy sławne nazwisko pomaga w karierze?

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2011 06:00
W mediach pełno jest dzieci sławnych rodziców. Tańczą, śpiewają, grają w serialach, a potem występują w telewizyjnych show i po jakimś czasie, jeśli nie pozwolą o sobie zapomnieć, stają się celebrytami "pełną gębą".
Audio
  • Kasia Kornet o blaskach i cieniach życia dzieci sławnych rodziców

Guillaume Depardieu, syn Gerarda, sporo przeżył. Szybka jazda na motocyklu, potworny wypadek, skutkujący amputacją nogi, ciągłe konflikty ze sławnym ojcem i kolejne nałogi. Okrzyknięty "nadzieją francuskiego kina" zmarł w wieku 37 lat na zapalenie płuc. Zdaniem reporterki Polskiego Radia, Kasi Kornet, niezbyt kolorowo mają też dzieci w rodzinach Douglasów, czy Pennów.

Na polskim podwórku też nie trzeba daleko szukać. Maciej Stuhr, znakomity polski aktor, którego niełatwa sytuacja polega na tym, że mimo wielu pamiętnych ról, wciąż dla niektórych pozostaje "synem Jerzego Stuhra", czy Xawery Żuławski, syn Małgorzaty Braunek i Andrzeja Żuławskiego.

Jan Holoubek zaś dostał od rodziców absolutny zakaz uprawiania zawodu swego ojca Gustawa i do dziś jest operatorem. – Ci, którzy go znają, wiedzą, że ma genialne wyczucie sceny i wyczucie aktorskie, bryluje w towarzystwie – mówi Rafał Pawłowski, krytyk filmowy. – Kto wie, czy nie byłby znakomitym aktorem…

Nie wszyscy jednak z powodu sławy rodziców albo starszego rodzeństwa, mają w domu problemy. – Nigdy nie stawiam sobie poprzeczki na wysokości, którą ustaliła moja siostra – mówi Maja Bohosiewicz, następczyni Soni. – Mam zupełnie inne spojrzenie na aktorstwo.

Więcej o tym, jak układają się relacje w rodzinach aktorskich, m. in. Agnieszki Holland z córką – słuchaj w rozmowie z audycji „Stacja Kultura”.Czytaj także

Wizyta bajkowych postaci

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2011 19:18
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru zaproszenie do trójkowej audycji przyjęli bohaterowie dziecięcych bajek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziennikarskie wpadki

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2011 15:59
Wpadki zdarzają się wszystkim. Jak radzą sobie z nimi dziennikarze i aktorzy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znana aktorka zrywa ze ZASP. "Nie zaprosili na zjazd, zamykają mi usta"

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2011 05:00
Jako główny powód, była prezes Związku Artystów Scen Polskich, podała brak zaproszenia na najbliższy Walny Zjazd Delegatów ZASP, który odbędzie się 13 czerwca.
rozwiń zwiń