Bądź spontaniczny!

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2011 13:02
Oto lista najciekawszych rzeczy, które możemy robić spontanicznie i bez przygotowania. Czego jeszcze nie spróbowaliście?
Audio

Do odważnych świat należy! To myśl, która bez wątpienia kieruje osobami działającymi spontanicznie. Słuchacze Czwórki doskonale wiedzą czym jest dobra zabawa bez planowania. Polecają między innymi sponatniczne wyprawy nad morze lub jeziora, podróż autostopem przez Europę, a nawet... wieczorne tańce w błocie.

Jakie jest zdanie ankietowanych przechodniów, co robią spontanicznie? To np. wyjazd i nocleg w plenerze, całowanie się, wręczenie kwiatów nieznajomej. Patryk Kuniszewicz, prowadzący audycję, zgadza się, że ciekawym sposobem na spędzanie czasu mogą być nieplanowane zakupy.

– To domena kobiet – dodaje.

Zdaniem Bartka, słuchacza Czwórki, najlepsze są spontaniczne imprezy. Reporterka Kasia Węsierska, przekonuje jednak, że aby zabawa była udana potrzeba czegoś na ząb. Nie musimy mieć pełnej lodówki.

– Przygotować można prosty posiłek jak omlet z warzywami - mówi Dominik Moskalenko, szef kuchni restauracji Na Zielnej. – Wystarczą jajka, cebula, pieczarki, odrobina natki pietruszki.

Oprócz spontanicznych imprez i gotowania, dobrą formą na spędzenie czasu w mniej przewidywalny sposób są sporty ekstremalne i alternatywne.

– Ostatnio bardzo modne, choć nie do końca legalne, stało się chodzenie po dachach wieżowców, bloków i kamienic – mówi Kasia. Dachersem z zamiłowania jest Kuba, dla którego spacer po dachu jest formą rozrywki i odstresowania się.

– Wchodzimy, by jak najlepiej widzieć miasto. Czasami jest to legalne, gdy w wieżowcu drzwi do dachu są otwarte. Można iść samemu lub w grupie i czekać na wschód słońca.

O tym, co jeszcze można robić spontanicznie dowiedzieć się można słuchając całej audycji.

pg

Czytaj także

Robot, mikser, blender…

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2011 19:10
O urządzeniach kuchennych, które mają silnik opowiadał w Czwórce kucharz Karol Okrasa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdy ruszamy w drogę

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2011 10:00
O czym pamiętać wybierając się w podróż? Jak spakować samochód lub plecak? I co jeść? Odpowiedź w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowy Dzień Imprezy: wtedy wolno wszystko!

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2011 12:32
To już dzisiaj! Wielkie międzynarodowe święto ponad podziałami: Światowy Dzień Imprezy. Bawimy się do woli, hulaj dusza, piekła nie ma! Oto kilka przykładów najbardziej nietypowych imprez.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zorganizują za ciebie domową imprezę

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2011 12:30
Mówi się, że "domówek się nie organizuje", na domówkach się bywa. Coś w tym jest, bo taka impreza to wyzwanie. Nie każdemu chce się ją urządzać, a tym bardziej po niej sprzątać. A gdyby tak ktoś zrobił to za nas?
rozwiń zwiń