X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Komputer nie psuje wzroku?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2011 10:04
- Problemem jest raczej to, że podczas pracy przy komputerze rzadko mrugamy i nie pozwalamy oczom odpoczywać. Choćby na chwilę - twierdzi okulistka Anna Ambroziak.
Audio

- Bardzo często rodzice proszą mnie, bym powiedziała dzieciom, że komputer niszczy wzrok. To jednak nie prawda! - mówi lekarz Anna Ambroziak z Kliniki Okulistyki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. – Przy komputerze istotnym problemem jest to, że nie mrugamy fizjologicznie, nie odnawiamy powierzchownej warstwy filmu łzowego. To jest niezbędne dla prawidłowego widzenia – wyjaśnia specjalistka.

By oczy w wyniku pracy przed monitorem nie były przemęczone trzeba pamiętać o krótkich przerwach. Przypomina o tym prof. Jerzy Szaflik, krajowy konsultant do spraw okulistyki. – Praca przy komputerze jest pracą, którą można wykonywać i bez której nie da się żyć. Chodzi o to, jak to robić. Nie można siedzieć przed ekranem przez 5-6 godzin bez przerwy, ale można korzystać z komputera przez godzin 8 z przerwami – mówi okulista. Wystarczą minutowe przerwy, co 20 minut.

Tym, co szczególnie niebezpieczne dla oczu, jest brak ćwiczeń. Nawet niewielkie ruchy gałki ocznej, koncentrowanie wzroku na bliższych i dalszych przedmiotach, poprawiają kondycję naszych oczu i wzroku. – Małe ćwiczenia akomodacji są bardzo wskazane, by nie było wielogodzinnego napięcia oczu.

Więcej o higienie pracy przy komputerze i dbaniu o wzrok w dźwięku audycji.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Oko w oko

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2011 13:22
Czy oko rośnie? A może ma jedną wielkość przez całe życie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Okularnicy! Życie bez "drugich oczu" jest możliwe

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2011 10:30
Nowoczesne metody leczenia wad wzroku pozwalają je zlikwidować w ciągu kilku chwil.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego piloci się mylą?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2011 18:00
Sprawdzamy, czy złudzenia wzrokowe wpływają na dezorientację pilota w przestrzeni i czy mogą być przyczyną błędnie podejmowanych decyzji w powietrzu.
rozwiń zwiń