Kwiaty na obiad? Pyszny wybór!

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2012 16:50
- Stokrotki można zjeść z białym serem, a mlecze wrzucone do sałaty wyglądają niesamowicie – o jadalnych kwiatach opowiadała w Czwórce blogerka, Agnieszka Kozak.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Kto z nas nie jadł w dzieciństwie słodkawych kwiatów akacji, nie mówiąc już o treściwych ziarnach kwiatów słonecznika. Niewiele osób wie, że lista kwiatów, którymi możemy urozmaicić swój posiłek jest naprawdę długa, a jadalne okazy znajdziemy już w przydomowym ogrodzie.

- Połowa przyjemności z jedzenia kwiatów polega na ich poszukiwaniu. Teraz ludzie posypują jedzenie orchideami, kiedyś kwiatów szukali w lesie – opowiadała Agnieszka Kozak. - My, Polacy, jesteśmy bardzo nasturcjowi. Jak raz ktoś spróbował kwiatu nasturcji, to wie, że jest on fantastyczną przyprawą – zachęcała.

Często jemy kwiaty nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Kwiatami są zarówno szparagi jak i kalafiory. Smacznymi i pożywnymi kwiatami, powszechnie dostępnymi w Polsce, są kwiaty dzikiej róży i czarnego bzu. Ten ostatni wyśmienicie smakuje po usmażeniu, ale to cudowny wpływ na podniebienie to nie jedyny atut wykorzystywania kwiatów w posiłkach.

- Kwiaty nie tylko dobrze smakują, ale też ładnie pachną i w naturalny sposób ozdabiają potrawę - opowiadała dziennikarka. Więcej na temat jadalnych kwiatów dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy mrówki lubią kwiaty

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2011 20:00
Dziś będziemy szukać odpowiedzi na pytania: co to są samosiejki i czy drzewa kopalne rosną w ...kopalni?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomóż roślinom przetrwać zimę

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2011 12:24
Barbara Sadowska (opiekunka ogrodów BUW): W całej mojej karierze nie pamiętam tak długiej i suchej jesieni. To może zaszkodzić roślinom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czeska Praga zapłaci za… kwiatki w oknach

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2012 10:32
To nowy pomysł ratusza na poprawę wizerunku miasta. Każdy, kto zdecyduje się wystawić w oknie kwiatka, dostanie na taki zakup dotację od władz miasta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kwiaty we włosach Wojciecha Manna i Anny Gacek

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2012 17:40
Wiosenna flora opętała zmysły Trójkowych redaktorów. Na szczęście "piosenka jest dobra na wszystko".
rozwiń zwiń