Kupuj z głową. Bez portfela

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2012 19:16
Wybrakowany towar, brak przesyłki albo kalkulator zamiast wymarzonego laptopa. Co robić kiedy ktoś oszuka nas na zakupach w sieci?
Audio
  • W sieci kupuj z głową, czyli jak nie dać się oszukać w internecie

- Po pierwsze tak szybko jak to możliwe kontaktujemy się ze sprzedawcą - tłumaczy Tomek Jaroszek z portalu Bankier.pl. - I pamiętajmy, że od tego momentu wszysto jest dowodem w sprawie. Dlatego warto korzystać z listów elektronicznych, żeby mieć wszystko czarno na białym. Następnie należy zgłosić się wraz z powyższymi dokumentami do najbliższej jednostki policji.
Niestety rosnąca popularność zakupów w internecie powoduje, że rośnie również liczba popełnionych przestępstw. Ale nawet jeśli przydarzy nam się taka sytuacja, nie powinniśmy się załamywać, bo pieniądze możemy odzyskać na kilka sposobów. A że takie wykroczenia ścigane są z urzędu nie musimy obawiać się kolejnych kosztów.
- Przed zrobieniem zakupów warto tez sprawdzić status sprzedawcy w sieci - radzi rozmówca Kamila Jasieńskiego. - Bo jest prawdopodobne, że jeśli taka sytuacja miała miejsce to inny internauta podzielił się swoim doświadczeniem w sieci.
Posłuchaj wszystkich rad dotyczacych bezpieczeństwa w sieci zebranych przez redakcję "Czwartego wymiaru". Znajdziesz je tutaj > > >

kul

Czytaj także

Dobre hasło gra skojarzeniami

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2012 19:02
Ta sytuacja przypomina koszmar senny, ale zdarza się też na jawie. Złamane hasło, puste konto, albo zadziwiający wpis na facebooku. Dziś podpowiadamy, jak stworzyć hasło idealne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spokojna głowa o kasę w sieci

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2012 18:55
Radzimy więc, jak uprawiać e-shopping z głową i bez szkody dla portfela.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Laptop jest twoim oczkiem w głowie? Zabezpiecz go... okiem

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2012 17:01
Już dziś możemy zabezpieczyć swój komputer pomijając hasło. Nasze linie papilarne lub siatkówka oka mogą być wykorzystane jako klucz do laptopa.
rozwiń zwiń