Polskie Radio
Section05
krs

Grupa Lotos oficjalnie stała się częścią PKN Orlen. Sąd wpisał fuzję do KRS

Połączenie PKN Orlen z Grupą Lotos zostało zarejestrowane. Według PKN Orlen, stosowny wpis został zamieszczony przez Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi XX Wydział Gospodarczy KRS w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego. W wyniku fuzji udział Skarbu Państwa w połączonym koncernie wzrośnie do ok. 35 proc.
Zobacz więcej na temat:  PKN Orlen Grupa Lotos energetyka firma krs

Grupa Lotos oficjalnie stała się częścią PKN Orlen. Sąd wpisał fuzję do KRS

Połączenie PKN Orlen z Grupą Lotos zostało zarejestrowane. Według PKN Orlen, stosowny wpis został zamieszczony przez Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi XX Wydział Gospodarczy KRS w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego. W wyniku fuzji udział Skarbu Państwa w połączonym koncernie wzrośnie do ok. 35 proc.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PKN Orlen Grupa Lotos energetyka firma krs

Likwidacja Izby Dyscyplinarnej. Ast: jestem pewny, że uchwalimy ustawę do końca maja

- Planuję posiedzenie komisji sprawiedliwości i praw człowieka w przyszłym tygodniu i do końca maja cały projekt reformy wymiaru sprawiedliwości zostanie przeprocedowany - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Ast z PiS, przewodniczący sejmowej komisji sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA krs sądownictwo reformy Polska w Unii Europejskiej zjednoczona prawica rząd Mateusza Morawieckiego

"Rozwiązania sprzeczne z konstytucją i ze zdrowym rozsądkiem". Marek Ast o poprawkach KO

- Unieważnienie wyroków sądowych, które zostały wydane z udziałem sędziów, którzy w ostatnich latach przez pana prezydenta zostali powołani do służby sędziowskiej, to jest po prostu rzecz niespotykana. Te poprawki nie mogły liczyć na poparcie komisji - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Ast (PiS), przewodniczący Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.
Zobacz więcej na temat:  Marek Ast POLSKA krs Sejm PiS Krajowa Rada Sądownictwa Polskie Radio 24

Przewodniczący KRS: tak, jesteśmy neo-KRS. Nowa jakość pod każdym względem

- W codziennej pracy KRS nie zajmujemy się polityką - powiedział sędzia Paweł Styrna, przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa. W wywiadzie dla "Gazety Polskiej" mówił między innymi o zmianach w Radzie, nadchodzących wyborach do KRS, ale również o oklaskiwaniu lidera PO - Donalda Tuska przez sędziów, bojkocie Iustitii oraz próbach zastraszania sędziów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Krajowa Rada Sądownictwa krs

"Ma skłonić Polskę, by uległa szantażowi, ale to się nie uda". Zbigniew Ziobro o orzeczeniu TSUE

"Chcąc zanarchizować polskie sądownictwo, Trybunału Sprawiedliwości UE zakwestionował zasadę obowiązującą od dziesięcioleci" - napisał szef Ministerstwa Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odnosząc się do środowego wyroku Trybunału. Polityczne orzeczenie ma skłonić Polskę, by uległa szantażowi. Jak zapowiedział Prokurator Generalny "nie uda się to".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska Europa Trybunał Sprawiedliwości UE Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro sądownictwo Sąd Najwyższy krs Krajowa Rada Sądownictwa Waldemar Żurek

"Wybór KRS był złamaniem polskiej konstytucji". Sawicki o relacjach Polski z UE

- Gdyby Prawo i Sprawiedliwość przeprowadzało reformę wymiaru sprawiedliwości zgodnie z polską konstytucją, to już w tej chwili miałoby to wszystko, co chciało mieć od razu w pierwszym roku swojego rządzenia - mówił w programie "W samo południe" na antenie Programu 1 Polskiego Radia Marek Sawicki, poseł PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Magdalena Ogórek Marek Sawicki PSL krs Krajowa Rada Sądownictwa Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej PiS

Spór Polski z KE. Bernacki: urzędnicy UE niszczą procedury demokratyczne

- To, co dzieje się obecnie jest grą polityczną i o tyle jest to zaskakujące, że urzędnicy UE mówiąc o demokracji niszczą wszelkie możliwe procedury demokratyczne - powiedział w Polskim Radiu 24 Włodzimierz Bernacki, wiceminister edukacji i nauki. Gośćmi "Sztuki słuchania" byli także Marcin Romanowski, Katarzyna Piekarska i Marek Sawicki.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Sprawiedliwości UE Unia Europejska prawo sądownictwo krs POLSKA polityka Polskie Radio 24

"Mamy przestrzegać unijnego prawa". Bogusław Liberadzki o wyroku TSUE

- To Polska przystąpiła do UE, ratyfikowała wspólnotowy dorobek prawny i jako członek UE jest zobowiązana do przestrzegania unijnego prawa. Po 2004 roku współtworzymy to prawo. Również Traktat o UE był współtworzony przez Polskę wraz z innymi państwami członkowskimi - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł Lewicy Bogusław Liberadzki.
Zobacz więcej na temat:  Europejski Trybunał Sprawiedliwości krs Krajowa Rada Sądownictwa reforma sądownictwa POLSKA Unia Europejska polityka