Polskie Radio
Section05
konto bankowe

Transakcje nieautoryzowane. Jak ubiegać się o zwrot ukradzionych pieniędzy?

Oszuści stosują wiele metod, żeby dostać się do naszego konta bankowego i wykraść pieniądze, m.in. stosują chwyty z niewinnie wyglądającymi linkami, promocyjnymi ofertami bądź drobnymi niedopłatami. Potrafią oni również przechwycić kontrolę nad smartfonem czy komputerem. Jak ustrzec się przed oszustami? Co zrobić jeśli bank mimo argumentów i dowodów nie chce zwrócić ukradzionych pieniędzy?
Zobacz więcej na temat:  konto bankowe bank internetowy karta płatnicza karta kredytowa pieniądze technologie

Problemy z finansami Polski 2050. Michał Gramatyka: czekaliśmy na rejestrację partii

Michał Gramatyka z Polski 2050 powiedział na antenie Programu 3 Polskiego Radia, że decyzja PKW dot. odrzucenia sprawozdania była spowodowana niemożnością założenia konta bankowego przez partię. Polityk podkreślił, że to zostało już otwarte i wszystko odbywa się zgodnie z przepisami.
Zobacz więcej na temat:  pieniądze Polska 2050 Szymon Hołownia konto bankowe partie polityczne POLSKA polityka Trójka

CERT ostrzega przed oszustami w sieci. Tym razem podszywają się pod Ministerstwo Finansów

Na oficjalnym profilu CERT zamieszczono komunikat ostrzegający przed oszustami podszywającymi się za pomocą SMS-ów pod resort finansów po to, by wyłudzić dane do logowania na konta bankowe. Kto połakomi się na ofertę oszustów, może stracić wszystkie swoje oszczędności ulokowane w banku.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA cert nask oszustwa internet konto bankowe Ministerstwo Finansów

Premier: pojawią się korzystniejsze dla Polaków obligacje. "Nadal apeluję do banków o wyższe oprocentowanie lokat"

- To niezdrowy model gospodarczy, gdy sektor finansowy jest beneficjentem wysokiej inflacji; koledzy, przebudźcie się, nie może być tak, że depozyty są oprocentowane na poziomie 0,1-1 proc. - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że wkrótce pojawią się nowe obligacje oszczędnościowe. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA obligacje Mateusz Morawiecki lokata terminowa banki POLSKA Ministerstwo Finansów konto oszczędnościowe konto bankowe oszczędności oszczędzanie NBP stopy procentowe stopy rynkowe

Bankowy rachunek podstawowy. Sprawdź kto i jak może uniknąć opłat za prowadzenie konta

Czasy, gdy klienci banków nie płacili za przelewy, wypłaty z obcych bankomatów oraz za prowadzenie konta już dawno minęły. Tymczasem niewiele osób wie, że od 2018 r. obowiązują przepisy dotyczące rachunku podstawowego, który jest całkowicie za darmo i który można założyć w każdym banku i SKOK-u. Czym jest takie konto i jakie warunki należy spełnić, by je mieć?
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bank SKOK rachunek bankowy konto bankowe koszty finanse osobiste

Domowa edukacja ekonomiczna najmłodszych. Załóż konto dziecku

Czy jest sens zakładania konta lub wyrabiania karty płatniczej dzieciom? W obecnych czasach, kiedy oprocentowanie depozytów oscyluje wokół zera, a dodatkowo może istnieć niebezpieczeństwo, że dziecko ułatwi komuś włamanie się na konto rodziców. - Tak, warto - radzi ekspert, dr Urszula Wysocka z Wyższej Szkoły Bankowej. - Ale pod pewnymi warunkami - dodaje.
Zobacz więcej na temat:  finanse oszczędzanie oszczędności dzieci edukacja konto bankowe Roman Czejarek

Polacy rezygnują z lokat. Ekonomista: ich udział w bankowych oszczędnościach to jedynie 33 proc.

- W ostatnich tygodniach bardzo mocno spada ilość środków pieniężnych trzymanych na lokatach bankowych – powiedział ekonomista Marek Zuber. - Gdy zaczął się kryzys spowodowany koronawirusem, Polacy wypłacili z banków trzy razy więcej pieniędzy niż w czasie wielkiego kryzysu finansowego w 2008 roku - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Krzysztof Grzybowski finanse osobiste pieniądze stopy procentowe konto bankowe bank