Opowieść o dziewczynce z bardzo dużymi stopami

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2012 15:35
Najnowsza książka Anny Onichimowskiej to opowieść o trochę innej dziewczynce, o kochającej ją babci i ogromnej sile marzeń.
Audio
  • Posłuchaj co o książce "Tajemnica Malutkiej" opowiada jej autorka

 - Moja opowieść to bajka w bajce. Mała Ula ze swoim tata wymyślają wieczorem bajkę. Wieczór jest szczególny, bo wigilijny - opowiada o najnowszej książce autorka, Anna Onichimowska.  - Taki dwugłos wydawał mi interesujący, bo na jedną historię spoglądamy zarówno z punktu widzenia dorosłego, jak i dziecka.

Głównymi tematami "Tajemnicy Malutkiej" są tolerancja i uznanie dla inności. Motywy charakterystyczne dla całej twórczości pisarki.

 - Dla bardzo małych dzieci inność jest naturalna, dopiero później staje się czymś kłopotliwym - wyjaśnia gość Kuby Kukli. - Z tego, co zaobserwowałam w trakcie spotkań z czytelnikami wynika, że najmłodsi nie widzą problemu w tym, ze moja bohaterka ma gigantyczne stopy. Co więcej, są w stanie dostrzec nawet zalety takiego stanu rzeczy, bo kiedy na przykład pada deszcz można je wykorzystać jako parasol - śmieje się pisarka.

Surrealistycznej opowieści towarzyszą podobne w klimacie ilustracje i niezwykłe opracowanie graficzne Agaty Dudek i Małgorzaty Nowak oraz mocne zdecydowane kolory, które świetnie współgrają z  wyimaginowanym światem "Tajemnicy Malutkiej".

 - Dla mnie jest to bardzo ważne, żeby książka oprócz treści miała też atrakcyjną szatę graficzną. Agata Dudek jest niezwykle twórczą lustratorką, z którą miałam już okazję wcześniej współpracować. I tym razem również efekty jej starań przeszły mojej najśmielsze oczekiwania.

"Tajemnica Malutkiej" ukazała się nakładem wydawnictwa Ezop, a Czwórka jest patronem medialnym tego wydawnictwa. Więcej o książce Anny Onichimowskiej dowiesz się słuchając całej rozmowy autorki w audycji "Stacja Kultury".

kul

Czytaj także

"Feliks, Net i Nika" teleportują się do Londynu

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2012 14:23
Film "Felix, Net i Nika oraz teoretycznie możliwa katastrofa” wchodzi do kin. Ma być akcja i mnóstwo efektów specjalnych. Ale... – Film zawsze odbiega od wyobrażeń autora książki – mówi w Czwórce pisarz Rafał Kosik, który stworzył Feliksa, Neta i Nikę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Coming out Bralczyka: kiełbasa, sznurek i Ogórek

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2012 16:00
Wybitny polski językoznawca oraz popularny satyryk postanowili opublikować efekt swoich rozmów w książce "Kiełbasa i sznurek". - Mieliśmy poczucie, że zmarnują się, jeśli ich nie spiszemy - mówili w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zabawki, które wstrząsnęły światem

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2012 13:52
Chudy, Pan Bulwa, Rex i pies Cienki to wierna kompania Andy'ego, która musi zmierzyć się z nowym przybyszem - astronautą Buzzem Astralem, a ich przygody zmieniają oblicze filmu animowanego. Poznaj historię "Toy Story".
rozwiń zwiń