Marek Madej - grafik koncepcyjny na usługach "Wiedźmina"

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2016 12:20
- Wstaję rano, idę do pracy i rysuję. W ten sposób spędziłem ostatnie cztery i pół roku razem z "Wiedźminem" - opowiada Marek Madej, utalentowany grafik koncepcyjny.
Audio
  • Grafik koncepcyjny Marek Madej opowiada o fenomenie gry "Wiedźmin" i jej następcy "Gwentcie" (BąŻur/Czwórka)
Lubisz rysować, masz talent, a od tego pasjonują cię gry komputerowe - pomyśl, czy nie zostać grafikiem koncepcyjnym. Nasz gość podpowiada, jak to zrobić (zdj. ilustracyjne)
Lubisz rysować, masz talent, a od tego pasjonują cię gry komputerowe - pomyśl, czy nie zostać grafikiem koncepcyjnym. Nasz gość podpowiada, jak to zrobić (zdj. ilustracyjne) Foto: Pixabay/thommas68/dom. publiczna

Jak tłumaczy gość Czwórki - osoba zatrudniona na tym stanowisku pracuje nad postacią, zanim wejdzie ona do produkcji. - Dostarczamy pomysły wizualne, które później są modelowane i animowane w grze. To praca zespołowa, więc często zdarza się tak, że jednen bohater ma wielu ojców i wiele matek - wyjaśnia Marek Madej. Grafik współodpowiedzialny za sukces "Wiedźmina" opowiada o tym, jak sam ocenia gry komputerowe i co go najbardziej w nich kręci. Zdradza także jakie plany związane z uniwersum Sapkowskiego ma jego firma i co nastąpi po erze "Wiedźmina". 

***

Tytuł audycji: "BąŻur"

Prowadzi: Mariusz Infulecki

Gość: Marek Madej (artysta koncepcyjny CD Projekt RED)

Data emisji: 25.07.2016

Godzina emisji: 7.00

kul

Czytaj także

Alaska. Kraina wód trujących....

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2016 15:50
Na Alasce nie można wyprosić łosia z pokładu samolotu ani budzić niedźwiedzia ze snu zimowego. A jednym z niebezpieczeństw, które czyha na turystów jest... krystalicznie czysta woda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dieta Jamesa Bonda. Ulubione dania agentów

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2016 11:00
- Bond na ekranie rzadko coś je, choć często zamawia. I choć jest agentem luksusowym, jego wymagania kulinarne są dość proste - opowiada krytyk filmowy Michał Burszta.
rozwiń zwiń