Polskie Radio
Section05
Alaska

Rosyjskie bombowce w pobliżu Alaski. Amerykańskie F-16 wkroczyły do akcji

Rosyjskie samoloty wojskowe, w tym myśliwce i bombowce strategiczne, zostały przechwycone przez siły obrony powietrznej USA w pobliżu Alaski - poinformował Reuters powołując się na Dowództwo Obrony Powietrznej Ameryki Północnej (NORAD). Samoloty nie weszły w przestrzeń powietrzną Stanów Zjednoczonych ani Kanady i nie stanowiły zagrożenia - zastrzega agencja.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA Alaska Europa Europa Wschodnia Rosja

Rosjanie uciekli przed mobilizacją do Korei Południowej. Spędzili na morzu kilka dni

Pod koniec września ośmiu Rosjan uciekło przed ogłoszoną mobilizacją, udając się w podróż jachtem z Władywostoku do Korei Południowej. Rejs trwał pięć dni, ponieważ mężczyźni omijali wody terytorialne Korei Północnej - powiadomił brytyjski dziennik "Guardian" za rosyjskojęzyczną sekcją BBC. Wcześniej inna grupa łódką dopłynęła na Alaskę.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Europa wojsko wojna 2022 wojna na Ukrainie armia społeczeństwo Alaska Korea Południowa

Miasta na świecie: przedziwne, zaskakujące, bardzo ciekawe

Czym jest miasto? Można powiedzieć, że jest to miejsce, gdzie ludzie się zbierają, by razem zamieszkać. Czasami takie osiedle rozwija się i rośnie przez setki, a nawet tysiące lat, czasami znika i wszyscy o nim zapominają… O ośrodkach miejskich, niektórych bardzo dziwnych, Kasia Stoparczyk rozmawiała ze swoim gościem.
Zobacz więcej na temat:  Trójka STYL ŻYCIA miasto podróże dzieci ciekawostki ŚWIAT Katarzyna Stoparczyk Alaska

Korea Płn. najpewniej wystrzeliła pociski artyleryjskie. To możliwa reakcja na manewry Korei Płd. i USA

Armia Korei Południowej poinformowała w niedzielę, że Korea Północna najprawdopodobniej dokonała tego dnia próbnych wystrzałów pocisków artyleryjskich w kierunku morza u zachodnich wybrzeży Półwyspu Koreańskiego. Kilka dni wcześniej USA wysłały do Korei Południowej zaawansowane odrzutowce myśliwskie na wspólne szkolenia - zauważyła agencja AP.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Korea Północna USA Korea Południowa Alaska Azja Seul