Gra komputerowa na lekcji historii. Wszystko dla wiedzy

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2016 09:06
Wielu uczniom szkoła kojarzy się z nudą. By to zmienić Amerykanie planują, by do programu nauczania historii włączyć grę komputerową.
Audio
  • Martyna Ogonek opowiada o grach komputerowych, które mogą pomóc w szkołach (BąŻur/Czwórka)
Gry komputerowe lub na smartfony mogą być tym co przyciągnie młodych do wiedzy
Gry komputerowe lub na smartfony mogą być tym co przyciągnie młodych do wiedzyFoto: pixabay.com

Z tego powodu powstaje specjalna wersja gry Cywilizacja - Civilization EDU. Będzie miała za zadanie uczyć licealistów historii, zainteresować ich przedmiotem. Zdaniem Pawła Olszewskiego z serwisu Polygamia.pl jest to doskonały pomysł, bo Cywilizacja to jedna z najbardziej wciągających gier, więc jest szansa na  to, że uczniowie przyswoją więcej wiadomości niż podczas standardowych lekcji.

- I bez ulepszeń Cywilizacja jest bardzo edukacyjna, bardzo twardo ulokowana w historii - mówi ekspert. - W grze prezentowane są skutki wydarzeń historycznych, nie opiera się ona na suchych faktach - wyjaśnia.

Paweł Olszewski poleca również inne gry komputerowe, z których można się wiele dowiedzieć, a Błażej Kubacki dołącza swe propozycje edukacyjnych gier planszowych.

***

Tytuł audycji: "BąŻur"

Prowadzi: Mariusz Infulecki

Materiał: Martyna Ogonek

Data emisji: 10.08.2016

Godzina emisji: 07.15

pj

Czytaj także

Pola - dla wsparcia rodzimego biznesu

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2016 10:33
Aplikacja Pola ma na celu zwiększenie świadomości konsumentów. - Do dziś pokutuje przeświadczenie, że niemiecka "chemia" jest lepsza od polskiej - mówi Bartosz Ząbek, współtwórca programu. - Okazuje się jednak, że to nasze produkty są nierzadko tańsze i lepszej jakości - dodaje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawdzaj daty ważności i wąchaj

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2016 09:28
By właściwie oceniać świeżość artykułów spożywczych powinniśmy sprawdzać ich termin przydatności do spożycia. Warto jednak zdać się też na swoje oko i węch, a także zaufać sprawdzonym metodom naszych babć.
rozwiń zwiń