Pola - dla wsparcia rodzimego biznesu

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2016 10:33
Aplikacja Pola ma na celu zwiększenie świadomości konsumentów. - Do dziś pokutuje przeświadczenie, że niemiecka "chemia" jest lepsza od polskiej - mówi Bartosz Ząbek, współtwórca programu. - Okazuje się jednak, że to nasze produkty są nierzadko tańsze i lepszej jakości - dodaje.
Audio
  • Bartosz Ząbek, współtwórca programu Pola, opowiada o tej aplikacji wspierającej rodzinny biznes (BąŻur/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Aplikacja Pola oferuje dostęp do informacji na temat konkretnego produktu w sklepie. Wystarczy za pomocą telefonu komórkowego zeskanować kod kreskowy towaru, a dzięki połączeniu z internetem sprawdzić informacje o jego producencie. 

- Pola wystawia firmom oceny, im wyższa ocena tym bardziej polski jest dany produkt - mówi Bartosz Ząbek. - O ocenie decydują 4 czynniki m.in. czy produkt produkowany jest w Polsce i czy dana firma zarejestrowana jest u nas w kraju - wyjaśnia.

Program jest wspólnym dziełem "Koduj dla Polski", Klubu Jagiellońskiego i Instytutu Logistyki i Magazynowania Politechniki Warszawskiej. Znalazł też już wielu użytkowników, ale doczekał się też krytyki m.in. w niemieckiej telewizji, która oskarża twórców aplikacji o zaburzanie handlu międzynarodowego. Michalina Szczepańska z "Pulsu Biznesu" w Czwórce zauważa również, że "patriotyzm przy sklepowej półce", w którym pomaga Pola, może uderzyć też w nas.

***

Tytuł audycji: "BąŻur"

Prowadzi: Mariusz Infulecki

Materiał: Martyna Ogonek

Data emisji: 03.08.2016

Godzina emisji: 7.15

pj/kd

Czytaj także

Państwowe mieszkanie - wynajmij je

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2016 11:05
Pierwsze lokale w ramach rządowego programu "Mieszkanie Plus" powstaną w 2018 roku. W Czwórce zdradzamy, kto będzie mógł w nich zamieszkać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podatek do walki z otyłością i cukrzycą

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2016 13:11
Filadelfia wprowadziła podatek od słodkich napojów gazowanych. "Soda tax" ruszy już w styczniu 2017, jednak wciąż budzi kontrowersje.
rozwiń zwiń