Polskie Radio
Section05
aplikacja mobilna

Na Śląsku powstała skuteczna apka informująca o ekstremalnych zagrożeniach pogodowych

Śląscy naukowcy stworzyli skuteczną aplikację, która monitoruje i ostrzega przed ekstremalnymi anomaliami pogodowymi. Na razie działa w 39 miastach w promieniu 200 km od stacji meteorologicznej w Goczałkowicach, ale już zapowiadane jest stałe poszerzanie obszaru powiadomień.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA pogoda zagrożenie burza wiatr alert pogodowy aplikacja mobilna komórka Radosław Nałęcz Trójka

MonumentApp - pierwsze takie narzędzie w Polsce

- Zależało nam, żeby dać podstawę do stworzenia dużej sieci społecznościowej, żeby stworzyć podstawowe kilka tysięcy rekordów i co roku poszerzać to sukcesywnie o kolejne tysiące - mówił w Dwójce dr Michał Laszczkowski, dyrektor Narodowego Instytutu Konserwacji Zabytków, o mobilnej aplikacji MonumentApp. Narzędzie umożliwia odnalezienie zabytków w swojej okolicy i poznanie ich historii, przygotowanej przez wykwalifikowany zespół redakcyjny.
Zobacz więcej na temat:  zabytki Dwójka Paweł Siwek aplikacja mobilna Narodowy Instytut Konserwacji Zabytków KULTURA

Uruchomił auto przez aplikację. Po czasie zorientował się, że to nie jego samochód

W motoryzacji najnowsze technologie mają ułatwiać nam życie – przynajmniej w teorii. Słowo "smart" zaczyna nam działać na nerwy, jak irytujący dżingiel reklamowy. Okazuje się bowiem, że nie wszystko jest takie „smart”, jak się wydaje.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 nowe technologie tesla smartfony smartfon smartfon moto aplikacje mobilne aplikacje aplikacja aplikacja mobilna kradzież kradzież samochodu Stany Zjednoczone

Sprawny Peron - nowa aplikacja PKP PLK. Pasażerowie szybko zgłoszą usterkę

PKP Polskie Linie Kolejowe uruchomiły specjalną aplikację do szybkiego zgłaszania usterek na stacjach i przystankach. To dodatkowa informacja dla zarządcy infrastruktury i tym samym możliwość szybszej reakcji na nieprawidłowości. Aplikacja jest bezpłatna i działa na wszystkich mobilnych urządzeniach - niezależnie od systemu operacyjnego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura PKP aplikacja mobilna awarie