Każdy może być krytykiem. W teorii tak, a w praktyce?

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2016 09:32
Sezon festiwali filmowych w pełni. W Czwórce zastanawiamy się kim jest dziś krytyk filmowy, a to między innymi dlatego, że rozpoczął się nabór do People’s Jury 2016.
Audio
Jak zostać krytykiem filmowym?
Jak zostać krytykiem filmowym?Foto: pixabay/Unsplash

Ta szczególna inicjatywa po raz kolejny już towarzyszy Festiwalowi Filmowemu Pięciu Smaków, którego jubileuszowa edycja jesienią będzie gościła w warszawskich salach kinowych. Idea jest prosta: jedenastu pasjonatów kina spotka się by wspólnie oglądać konkursowe filmy i spośród nich wyłonić zwycięzcę.

A kim jest dziś krytyk filmowy? - Dzisiaj teoretycznie może pisać każdy - mówi wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej, Michał Burszta. Stąd też, i wraz z nastaniem ery Internetu, zaciera się coraz bardziej granica między krytykiem filmowym, a recenzentem. Co należy zatem zrobić żeby zostać dobrym, profesjonalnym krytykiem?

***

Tytuł audycji: BąŻur

Prowadzi: Mariusz Infulecki

Przygotowała: Martyna Ogonek

Data emisji: 30.08.2016

Godzina emisji: 07.15

jsz/pj

Czytaj także

Skrytykuj i zasiądź w jury

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2016 12:43
Filmoteka Szkolna oferuje wyjątkową propozycję dla młodych krytyków filmowych: konkurs na najlepszą recenzję z wybranego filmu polskiego lub zagranicznego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tarasiewicz: "Hel" to film, który łamie konwencje

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2016 14:17
- Jesteśmy zadowoleni z efektu finalnego, tego, jak wyszedł "Hel". Próbowaliśmy przełamać konwencję trillera i stworzyć kino po trosze artystyczne, bawić się formą - mówił Paweł Tarasiewicz, współreżyser filmu.
rozwiń zwiń