Tarasiewicz: "Hel" to film, który łamie konwencje

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2016 14:17
- Jesteśmy zadowoleni z efektu finalnego, tego, jak wyszedł "Hel". Próbowaliśmy przełamać konwencję trillera i stworzyć kino po trosze artystyczne, bawić się formą - mówił Paweł Tarasiewicz, współreżyser filmu.
Audio
  • Paweł Tarasiewicz i Małgorzata Krukowska o filmie "Hel" (BąŻur/Czwórka)
Na Hel przybywa Jack, amerykański scenarzysta. Kiedy dojdzie do brutalnego morderstwa, stanie się jednym z podejrzanych. Prawda okaże się zawiła, a niewinna zabawa zamieni się w niebezpieczną rozgrywkę - tak rysuje się fabuła filmu Hel (zdj. ilustracyjne)
Na Hel przybywa Jack, amerykański scenarzysta. Kiedy dojdzie do brutalnego morderstwa, stanie się jednym z podejrzanych. Prawda okaże się zawiła, a niewinna zabawa zamieni się w niebezpieczną rozgrywkę - tak rysuje się fabuła filmu "Hel" (zdj. ilustracyjne)Foto: Pixabay/Unsplash/dom. publiczna

Zdjęcia do "Helu" kręcono w 2012 roku. - Pierwsze zdjęcia finansowaliśmy sami, poza tym sceny kręcone były w zimie, więc - by je ukończyć - musieliśmy czekać aż do następnej zimy - wspominał Tarasiewicz, który wraz z Katarzyną Priwieziencew reżyserował obraz.

Akcja rozgrywa się na Półwyspie Helskim, a w rolach głównych zobaczymy znanego m.in. z "Jesteś Bogiem" Marcina Kowalczyka, Philipa Lenkowskiego i - debiutującą przed kamerą - Małgorzatę Krukowską, która wraz z Pawłem Tarasiewiczem zagościła w Czwórce. - Gosia jest superfotogeniczna, a do tego "charakterna", gdy tylko pojawiła się na castingu, wiedziałem już, że to ona dostanie tę rolę - tłumaczył tę decyzję Tarasiewicz.

Goście Mariusza Infuleckiego opowiadali m.in. o tym, jak doszło do powstania "Helu", ale zdradzili także, dlaczego zdjęcia do niego nagrywano na taśmach, zamiast używać zapisu cyfrowego.

***

Tytuł audycji: "BąŻur"

Prowadzi: Mariusz Infulecki

Goście: Paweł Tarasiewicz (reżyser), Małgorzata Krukowska (aktorka)

Data emisji: 18.07.2016

Godzina emisji: 8.00

kd/kul

Czytaj także

Jak Edward Nożycoręki został królem grilla?

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2016 18:50
- Bohater filmu Tima Burtona, jak to zwykle w przypadku obrazów tego reżysera bywa, był wyjątkowy. Co prawda miał problemy z jedzeniem, za to z kebabem poradził sobie rewelacyjnie - mówi Magda Maksimiuk, dziennikarka filmowa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rafał Rutkowski z nowym one man show "Seks Polski 2.0"

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2016 11:36
Jest specjalistą od kultowych one-man show i stand-up comedy. Kinomanom znany z filmów "Lejdis", "Jak się pozbyć cellulitu ?", "Och Karol 2”. W swojej najnowszej realizacji zaś skupia się na... kondycji politycznej Polski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dobry horror? Na wakacje i pierwszą randkę!

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2016 11:23
- Dobry horror wywołuje emocje: lęk, obrzydzenie, dreszcz - mówił w Czwórce dziennikarz PR24, Rafał Boguta i podkreślał, że o jakości filmu świadczy wiele czynników, m.in. dopracowane efekty specjalne i błyskotliwe dialogi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lato VIP-a. Kogo słucha Sonia Bohosiewicz?

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2016 11:00
W cyklu "VIP poleca" sprawdzamy, jak wyglądają wakacje znanych i lubianych Polaków. Popularna aktorka Sonia Bohosiewicz tegoroczne lato spędzi z Ellą Fitzgerald.
rozwiń zwiń