Skrytykuj i zasiądź w jury

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2016 12:43
Filmoteka Szkolna oferuje wyjątkową propozycję dla młodych krytyków filmowych: konkurs na najlepszą recenzję z wybranego filmu polskiego lub zagranicznego.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/unsplash

O tym wyjątkowym konkursie, w którym nagrodą jest miejsce w Jury Młodych na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni porozmawiamy z Katarzyna Sosnowska z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Porozmawiamy też z Kamilą Majchrzycką z Teatru Pinokio, oraz z Łukaszem z Bałut na temat projektu "Koalicja Miast". Młody artysta realizuje serię filmów animowanych o wszystkich, pięciu dzielnicach Łodzi.

Sprawdzimy jak radzą sobie Szwedzi z wychowaniem narybku pisarskiego. Anna Dutka - blogerka literacka, opowie o debiutach w literaturze i szwedzkiej nagrodzie Mała Augustpriset dla młodzieży.

Zajrzymy też do Torunia na Lato z Movie Mówi Project.

***

Na audycję Stacja Kultura w poniedziałek (11.07) o godz. 10.00 zaprasza Katarzyna Dydo.

pj

Czytaj także

"Śpiewający obrusik". Jak kręcą bezczelni studenci?

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 15:30
– Pomysł na ten obraz zrodził się z buntu i przekory – mówiła Anna Mrozowska o pierwszym w historii łódzkiej filmówki pełnometrażowym aktorskim filmie dyplomowym.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak Edward Nożycoręki został królem grilla?

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2016 18:50
- Bohater filmu Tima Burtona, jak to zwykle w przypadku obrazów tego reżysera bywa, był wyjątkowy. Co prawda miał problemy z jedzeniem, za to z kebabem poradził sobie rewelacyjnie - mówi Magda Maksimiuk, dziennikarka filmowa.
rozwiń zwiń