Kobiety w świecie IT. "Jest ich coraz więcej"

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2017 19:12
- Kobiety mają dostęp do świata IT, ale wciąż niewiele z nich w ogóle chce do tego świata wchodzić - mówił Adrian Czabanowski z programu "IT For She".
Audio
  • Kobiety w świecie branżach związanych z nowymi technologiami - jak sobie radzą? (Stacja Nauka/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: AN NGUYEN/Shutterstock.com

Jak przekonywali goście Czwórki, warto walczyć ze stereotypami, w myśl których politechniki to uczelnie dla facetów. - Kojarzą się z budową maszyn, silnikami, a tymczasem to studia, przygotowujące do czysto inżynierskich zawodów, związanych z komputerami. To zupełnie inny typ profesji - opowiadał gość Czwórki. Zaś jak tłumaczyła Aleksandra Pagórska na uczelniach informatycznych w Polsce tylko od. 13 proc. stanowią kobiety. - Zdarza się, że na roku jest jedna dziewczyna, co powoduje, że przydzielane są przez kolegów do łatwiejszych zadań, co tylko potęguje stereotypy - mówiła w rozmowie z Patrykiem Kuniszewiczem.

Dlatego powstał program mentoringowy "IT For She", który ma zachęcać przyszłe studentki do wybierania kierunków ścisłych. Na czym polega, kto może wziąć w nim udział i dlaczego warto go poznać? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Goście: Aleksandra Pagórska, Adrian Czabanowski (Globalne Centrum Rozwiązań IT, Roche Polska)

Data emisji: 6.11.2017

Godzina emisji: 12.16

kd/ac

Czytaj także

Piksele w oczach. W jakiej rozdzielczości widzi człowiek?

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2016 13:00
Czy wszyscy widzimy tak samo? Na to pytanie odpowiedział w Czwórce Mariusz Strąk, lekarz okulista, którego zdaniem ludzkie oko działa jak... świetnej jakości kamera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Masz pomysł na siebie? Ubiegaj się o stypendium

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2016 17:43
- W programie Stypendium z Wyboru realizujemy marzenia młodych - studentów i świeżo upieczonych absolwentów. Skierowany jest on do tych wszystkich, którzy mają głowy pełne pomysłów - mówi Gabriela Rakowska z fundacji Absolwent.pl
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kierunki ścisłe. Studencka wymiana Warszawy z Brukselą

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2017 15:48
W ostatnim rankingu uczelni wyższych CWUR Politechnika Warszawska jako najlepsza uczelnia techniczna w Polsce zajęła... 645 miejsce. Studenci kierunków ścisłych chętnie rozglądają się więc za możliwością wyjazdu na staż, wymianę międzynarodową czy zagraniczny kurs. Czy na kierunek studenckich podróży warto wybrać Brukselę?
rozwiń zwiń