Masz pomysł na siebie? Ubiegaj się o stypendium

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2016 17:43
- W programie Stypendium z Wyboru realizujemy marzenia młodych - studentów i świeżo upieczonych absolwentów. Skierowany jest on do tych wszystkich, którzy mają głowy pełne pomysłów - mówi Gabriela Rakowska z fundacji Absolwent.pl
Audio
  • Stypendium z Wyboru - program dla pomysłowych (Dajesz Radę/Czwórka)
Co po studiach? Rozwiązaniem może być stypendium. Niektóre z nich są w zasięgu jednego kliknięcia
Co po studiach? Rozwiązaniem może być stypendium. Niektóre z nich są w zasięgu "jednego kliknięcia"Foto: pixabay.com/janeb13/domena publiczna

W Stypendium z Wyboru można otrzymać finansowe wsparcie na realizację projektów, związanych z dalszą edukacją i karierą zawodową, takich jak wyjazd na kurs językowy lub zakup sprzętu laboratoryjnego do badań naukowych. Jak się o nie ubiegać?

Czytaj także:
tylczyńska fb 663.jpg
Justyna Tylczyńska z nagrodą konkursu EDUinspiracje - Media

Wystarczy atrakcyjna, nietuzinkowa prezentacja pomysłu i wsparcie internautów. Laureaci wybierani są w otwartym, internetowym głosowaniu, w którym może wziąć udział każdy.

W "Dajesz Radę", zaproszona przez Czwórkę Gabriela Rakowska nie tylko wyjaśnia formalne wymogi ubiegania się o Stypendium z Wyboru, ale także zdradza najciekawsze pomysły uczestników tegorocznej edycji, wśród których znalazło się m.in. konstruowanie skafandrów kosmicznych.

Ponadto w audycji Martyna Basara, laureatka 4. edycji programu, opowiada jak przebiegł jej wyjazd do Tokio, gdzie odbyła profesjonalny kurs języka japońskiego.

***

Tytuł audycji: "Dajesz Radę"

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Goście: Gabriela Rakowska (fundacja Absolwent.pl) i Martyna Basara (laureatka 4. edycji programu Stypendium z Wyboru)    

Data emisji: 9.11.2016

Godzina emisji: 14.08

jsz/mz

Czytaj także

Studia w Singapurze. Zabawa, podróże i... trochę nauki

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2016 14:55
Uczelnie w Singapurze plasują się w czołówce najlepszych na świecie. Nie brakuje więc Polaków, chcących spędzić tam część swojej akademickiej kariery.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Postaw na kreatywność i studiuj w Danii

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2016 12:09
W Danii działa osiem uniwersytetów, 14 wyższych szkół artystycznych, 11 koledży uniwersyteckich i 10 zawodowych szkół wyższych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jesteś ciekawy świata? Studiuj w Holandii!

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2016 13:00
Te studia są przyjazne żakom, dają imponujące zaplecze, stanowią prostą drogę do łagodnego wejścia na rynek pracy. Oferują ciekawe kierunki, niedostępne w innych częściach świata. Chcesz studiować w Holandii?
rozwiń zwiń