Wyzwania twórców internetu. "Czeka nas 5G"

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 14:39
- Mamy internet wszędzie i spodziewamy się go wszędzie. Jeśli nagle internetu nie zabraknie, np. w górach, gdzie nie ma zasięgu, jesteśmy po prostu zaskoczeni - mówił Łukasz Bromirski z Cisco Systems Polska. Jak temu zaradzić?
Audio
  • Przyszłość i zagrożenia internetu - rozmowa z Łukaszem Bromirskim (Stacja Nauka/Czwórka)
Łukasz Bromirski
Łukasz BromirskiFoto: Patryk Kuniszewicz/Czwórka

Celowo powstają miejsca, np. hotele, w których nie ma zasięgu, dostępu do internetu i technologii. To tak zwane czarne dziury, i jest ich coraz więcej Łukasz Bromirski

- Już nikt nie zastanawia się nad przepustowością internetu na co dzień, bo transfer danych jest zadowalający dla przeciętnego konsumenta. Ale dostarczając rozwiązania technologiczne musimy patrzeć na to, ilu konsumentów będzie potrzebować dużej przepustowości jednocześnie. I to jest wyzwanie, któremu możemy podołać m.in. dzięki wprowadzeniu sieci 5G - tłumaczył ekspert. - To architektura sieci, która ma być uniwersalna, dostępna dla wszystkich, to technologia przyszłości. Czy zechcemu używać wifi czy bluetootha, ta technologia sobie z tym poradzi- mówił.

Kiedy potrzeba transferu danych zaczyna być "krytyczna", ilu ludzi trzeba byłoby zebrać w jednym miejscu, by "zawiesić internet"? Co jeszcze daje nam sieć 5G i czy można dziś całkowicie wyłączyć sieć? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Gość: Łukasz Bromirski (dyrektor techniczny Cisco Systems Polska)

Data emisji: 26.07.2018

Godzina emisji: 12.15

kd


Czytaj także

Open source. Oprogramowanie, dzięki któremu działa świat

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2015 13:09
Open source charakteryzuje otwartość, wolność i przede wszystkim funkcjonalność. Te trzy elementy wynikają z otwartego kodu źródłowego, który każdy użytkownik może analizować i dowolnie edytować.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Społeczeństwo informacyjne. Należysz do niego?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2016 19:00
Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego przypada 17 maja. Dawniej święto to obchodzone było jako Światowy Dzień Telekomunikacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Scout" - robot-skoczek ratujący ludzkie życie

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2018 14:04
Robot może być wykorzystywany w nieprzyjaznym dla człowieka środowisku: w oku cyklonu, w pożarach i na gruzowiskach. Jego twórcami są liecealiści z Białegostoku.
rozwiń zwiń