X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Muzeum Wojska Polskiego. Tutaj dotkniesz niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2018 14:50
- Każde święto państwowe, które ma wymiar wojskowy, to doskonała okazja, żeby nas odwiedzić - zachęca rzecznik prasowy Sebastian Warlikowski, a Witold Głębowicz, zastępca dyrektora Muzeum Wojska Polskiego, opowiada o najciekawszych eksponatach w zbiorach tej placówki.
Audio
  • Jakie tajemnicze eksponaty znajdziemy w zbiorach Muzeum Wojska Polskiego? (Stacja Nauka/Czwórka)
Święto Wojska Polskiego Czwórka uczciła w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie
Święto Wojska Polskiego Czwórka uczciła w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie Foto: Czwórka/Patryk Kuniszewicz

Wizyta w Muzeum przypomina spacer po dziejach i pozwala przekonać się, że historia polskiego oręża sięga początków państwowości. - To jedyne miejsce w kraju, w którym można zobaczyć zabytki związane z polską wojskowością od wieku X aż po czasy współczesne - mówi Witold Głębowicz. - Są to m.in. miecz z czasów Mieszka, przedmioty znalezione na pobojowiskach i chyba jeden z najcenniejszych naszych skarbów - relikwiarz z czasów bitwy pod Grunwaldem - dodaje.  


Muzeum Wojska Polskiego Muzeum Wojska Polskiego

Obecnie w Muzeum znajduje się ponad 250 tys. eksponatów, a zbiory wciąż się powiększają. - Skupiamy się na tym, by pokazać tysiąc lat naszych dziejów za pomocą obiektów, które albo zostały wykopane, albo były przechowywane w zbiorach rodzinnych, albo leżały w archiwach różnych instytucji. Teraz służą społeczeństwu - podkreśla zastępca dyrektora Muzeum Wojska Polskiego.   


Muzeum Wojska Polskiego Muzeum Wojska Polskiego

Dlaczego Jan III Sobieski miał słabość do karaceny? Co podarowała Muzeum rodzina księdza Skorupki? I jakie niespodzianki czekają na odwiedzających Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Gość: Witold Głębowicz (zastępca dyrektora Muzeum Wojska Polskiego), Sebastian Warlikowski (rzecznik prasowy Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie),

Data emisji: 15.08.2018

Godzina emisji: 12.15

kul/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

100 wynalazków na stulecie. Ojciec elektroniki był Polakiem!

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 14:30
Nie miał matury, nie skończył studiów, a jest najczęściej cytowanym polskim uczonym we współczesnym świecie techniki. - W Dolinie Krzemowej nazwisko Jana Czochralskiego jest wymieniane tuż obok Thomasa Edisona i Alberta Einsteina - mówią eksperci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzeum Komputerów Osobistych. O nostalgii za pixelami

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2018 16:40
Dawno, dawno temu, przed epoką X-Boxa i Playstation, był m.in. Pegasus, który w oka mgnieniu rozszedł się po całej Polsce. Dziś jako eksponat jest wystawiany w Muzeum Komputerów Osobistych w Łodzi.
rozwiń zwiń