X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Pomagamy pszczołom bez lipy". Bo pszczoły są ważne

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 13:25
- To dzięki owadom zapylającym mamy aż 70 proc. tego, co jemy, m.in. jabłka, gruszki, ale także rzepak. Nasza dieta jest urozmaicona - mówiła Aleksandra Mrowiec.
Audio
  • Jak możemy pomóc pszczołom, żyjącym w miastach? (Stacja Nauka/Czwórka)
Aleksandra Mrowiec i Sławek Brzózek
Aleksandra Mrowiec i Sławek BrzózekFoto: Patryk Kuniszewicz/Czwórka

 Miód, który uzyskujemy z pasiek w miastach jest absolutnie bezpieczny. Bo pszczoły, produkując go, stają się jednocześnie filtrami. Sławek Brzózek "Nasza Ziemia"

- Pszczoły w miastach mieszkają od stuleci, zawsze obecne były w ogródkach, na działkach i balkonach. Dziś po prostu zaczynamy o nich mówić głośno i zwracać uwagę na te owady – mówiła Aleksandra Mrowiec z Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin. Jak podkreślała ekspertka, akcja ma na celu m.in. uświadomienie mieszkańcom miast, jak istotną rolę w ekosystemie odgrywają pszczoły. 

20 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pszczół. Dlatego trwa kampania edukacyjna "Pomagamy pszczołom bez lipy". na czym polega i jak każdy z nas może pomagać pszczołom przetrwać? Dlaczego owady te "ciągną"do miast i jak kreować przestrzenie, w których będą się one dobrze czuły? Czym są rośliny pożytkowe i co piją pszczoły? O tym w nagraniu rozmowy z audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Data emisji: 21.05.2018

Godzina emisji: 12.15

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Powstała szczepionka dla pszczół. "Badania wciąż trwają"

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 16:02
Naukowcy z Helsinek w Finlandii opracowali szczepionkę chroniącą pszczoły przed niektórymi chorobami. Może to pomóc w walce z trwającym na całym świecie drastycznym spadkiem liczby owadów. - Na razie informacje na ten temat są bardzo skromne - mówi apipatolog, prof. Grażyna Topolska. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inteligentne ule. Student z Łodzi pomaga pszczołom

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2019 15:45
Student elektroniki na Politechnice Łódzkiej Sebastian Górecki stworzył projekt zbudowania inteligentnej pasieki. - Zobaczyłem, jak ciężko pracują te maleńkie zwierzątka i postanowiłem im pomóc - wspominał Sebastian Górecki. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co dzieje się ze śmieciami po tym jak wylądują w koszu?

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 15:45
312 kg - statystycznie każdego roku każdy z nas wytwarza taką ilość śmieci. Co się z nimi dzieje po wyrzuceniu do kosza? Zaglądamy do sortowni i spalarni śmieci i śledzimy cały proces przetwarzania odpadów.
rozwiń zwiń