X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Trujące gadżety. Jak szkodzą nam e-papierosy

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2016 12:00
Papierosy elektroniczne miały pozwolić uniknąć wdychania związków chemicznych powstałych podczas spalania. Dziś jednak także one pełne są niebezpiecznych substancji.
Audio
  • Trujące gadżety. Jak szkodzą nam e-papierosy (Czat Czwórki/Czwórka)
W Czwórce zastanawialiśmy się m.in., czy e-palacze są zdrowsi od palaczy konwencjonalnych (zdj. ilustracyjne)
W Czwórce zastanawialiśmy się m.in., czy e-palacze są zdrowsi od palaczy "konwencjonalnych" (zdj. ilustracyjne)Foto: TBEC Review/wikimedia/CC BY-SA 2.0

Podstawowe składniki liquidów, czyli płynów do e-papierosów, to nikotyka, glikol i aromaty - to właśnie zawartość tych ostatnich budzi największe wątpliwości, bo nie wiadomo do końca, jakie związki chemiczne wchodzą w ich skład. Ale elektroniczne papierosy są szkodliwe nie tylko ze względu na aromaty.

– Głównym substancją dostarczaną przez e-papieros jest nikotyna – mówiła Paulina Karwowska ze Światowej Organizacji Zdrowia w materiale Anny Depczyńskiej. – To substancja silnie uzależniająca i mimo że sama nie powoduje raka, to mówi się, że może wspomagać jego powstawanie – tłumaczyła.

Dlatego właśnie w lipcu weszły w życie przepisy, które traktują e-papierosy jak zwykłe papierosy. W Czwórce rozmawialiśmy m.in. o tym, co wynika z nowego prawa i czy elektroniczne papierosy mogą pomóc rzucić palenie.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Anna Depczyńska

Goście: Magdalena Cedzyńska (Centrum Onkologii), Irena Przepiórka (Poradnia Pomocy Palącym przy Centrum Onkologii), Paulina Karwowska (Światowa Organizacja Zdrowia), Jarosław Pinkas (wiceminister zdrowia)

Data emisji: 19.07.2016

Godzina emisji: 15.05

mc/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polak po godzinach. "Mężczyzna na siłce, kobieta w kuchni"

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2016 18:40
Z najnowszych badań wynika, że Polacy swój wolny czas najchętniej poświęcają rodzinie. A co robią, kiedy zaczynają inwestować go w siebie?
rozwiń zwiń