Chwytaj dzień i pomagaj zwierzętom w Afryce

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2016 19:34
Gościem "Czatu Czwórki" była tym razem Marysia Geremek, weterynarz, która w Namibii badała i leczyła dzikie afrykańskie zwierzęta. Jak tam trafiła i co ta przygoda zmieniła w jej życiu?
Audio
  • Jak to jest pojechać do Afryki, aby leczyć dzikie zwierzęta? (Czat Czwórki/Czwórka)
Tak jak wiele afrykańskich zwierząt, lew, król puszczy, jest coraz częściej skazany na życie w rezerwacie
Tak jak wiele afrykańskich zwierząt, lew, król puszczy, jest coraz częściej skazany na życie w rezerwacieFoto: pixabay.com/Unsplash

-Zawsze marzyłam o podróży, dlatego postanowiłam ubiegać się o grant Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Weterynarii - wspominała. Do Afryki pojechała zupełnie sama, zwiedziła Namibię wzdłuż i wszerz, jednak przede wszystkim zajmowała się zwierzętami żyjącymi w jednym z tamtejszych rezerwatów. - Niestety, w niedalekiej przyszłości, zamiast na wolności, coraz więcej dzikich zwierząt będzie żyło w takich miejscach - tłumaczyła Marysia Geremek. Czy da się temu zapobiec?

Według zaproszonej przez Czwórkę ekspertki "najwięcej można zdziałać poprzez edukację" i to właśnie tego typu filozofię oraz działania propaguje za pośrednictwem swojego bloga "Make a Change". Jak Marysia Geremek chce edukować młodych ludzi na temat afrykańskiej fauny i flory? I jakim doświadczeniem było dla niej przebywanie blisko dzikich kotów? Tego dowiecie się z nagrania "Czatu Czwórki", w którym także lekarz weterynarii Dagmara Majewska opowiadała o zagrożonych gatunkach w Afryce.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał: Justyna Tylczyńska

Goście: Marysia Geremek

Data emisji: 11.10.2016

Godzina emisji: 16.07

jsz/mc

 

   

Czytaj także

Arkady Paweł Fiedler i Zielona Bestia na afrykańskim szlaku

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2016 17:44
Okazuje się, że Fiat 126p nie jest tylko samochodem przeszłości. W XXI wieku świetnie sprawdza się na afrykańskich drogach, co udowodnił Arkady Paweł Fiedler. I w dodatku ten samochód jedzie dalej...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kłusownictwo w RPA. "Chodzi o bardzo duże kwoty"

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2016 19:30
- Najczęściej chodzi o pieniądze, ale nie tylko... - mówiła Katarzyna Kołodziejczyk, Polka, która zmierzyła się z problemem kłusownictwa na terenie Rezerwatu Dzikich Zwierząt w RPA.
rozwiń zwiń