Polskie Radio
Section05
Rodzina 500+

„Do polskich rodzin trafiła niebagatelna kwota na wychowanie dzieci”

Minister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska powiedziała, że nakłady na politykę rodzinną w tym roku wzrosły do 3,11 procent PKB. Dla porównania w 2011 roku  było to 1,3 procent PKB. Elżbieta Rafalska wyjaśniła, że z programu Rodzina 500 Plus korzysta obecnie blisko 4 miliony dzieci. Program objął 2 miliony 620 tysięcy rodzin. O świadczeniach społecznych mówiła w audycji Społeczny Punkt Widzenia wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Bojanowska.
Zobacz więcej na temat:  Rodzina 500+ rodzina Elżbieta Rafalska Ministerstwo Rodziny dzieci pomoc społeczna

Dwa lata rządów PiS. "Program 500 Plus jednym z symboli”

– Po dwóch latach rządów rzeczą do poprawy jest polityka zagraniczna – powiedział dr Piotr Zakrzewski, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. 25 października minęły dwa lata od zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych. Jak prezentuje się dorobek partii Jarosława Kaczyńskiego na półmetku kadencji? Co udało się zrealizować rządowi, a gdzie są pola do poprawy działań?
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Jarosław Kaczyński Beata Szydło Prawo i Sprawiedliwość rząd Beaty Szydło Rodzina 500+ program 500+ Witold Waszczykowski MSZ