Polskie Radio
Section05
Rodzina 500+

ANALIZA PiS odnalazł "zakopane miliardy" Tuska. Programy społeczne z powodzeniem pomagają Polakom

Programy społeczne, które konsekwentnie od początku swoich rządów w 2015 roku realizuje Prawo i Sprawiedliwość, miały zdaniem opozycji zakończyć się tragedią Polski. Tymczasem nic takiego nie nastąpiło, a rządzące ugrupowanie stale rozwija swoją politykę ukierunkowaną na wspomaganie obywateli. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość 500+ pomoc społeczna Rodzina 500+ PiS społeczeństwo 800+

"Dobro dzieci to wyznacznik wszystkich naszych działań". Resort rodziny podsumowuje programy prorodzinne

- Dobro dzieci to wyznacznik wszystkich naszych działań. Cały szereg prorodzinnych programów kierujemy właśnie do nich. Dzieci są naszą przyszłością, więc traktujemy to jako dobrą inwestycję - podkreśliła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Szefowa MRiPS złożyła dzieciom życzenia w dniu ich święta i przypomniała o najważniejszych działaniach, które mają poprawić sytuację rodzin.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Rodzina 500+ Maluch plus Karta dużej rodziny Marlena Maląg społeczeństwo

Programy społeczne PiS. Szrot: dotychczas zyskiwały życzliwość prezydenta Andrzeja Dudy

Szef gabinetu prezydenta RP Paweł Szrot, odnosząc się w niedzielę w TVP Info do zaproponowanych przez PiS programów społecznych, m.in. 800+, zaznaczył, że dotychczasowa polityka społeczna rządu - w tym ustawy, które ją realizowały - zyskiwała sobie życzliwość prezydenta Andrzeja Dudy.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Paweł Szrot Rodzina 500+ społeczeństwo Prawo i Sprawiedliwość PiS POLSKA

Tusk chce szybszego wprowadzenia 800+. Tarczyński: kompromitacja człowieka, który nie pamięta co mówił wczoraj

– To kolejna kompromitacja człowieka, który nie odróżnia netto od brutto i co mówił wczoraj – tak skomentował w "Trójkowym komentarzu dnia" Dominik Tarczyński eurodeputowany PiS plan Donalda Tuska wprowadzenia 800+ od 1 czerwca tego roku. Tarczyński dodał ironicznie, że "chce usłyszeć teraz od Tuska, który mówił o tym, że 500+ to jest demolowanie budżetu i inflacyjny program".
Zobacz więcej na temat:  Dominik Tarczyński POLSKA polityka Donald Tusk 500+ Rodzina 500+ Trójka

Tusk znów zmienia zdanie ws. 500+. Teraz chce szybkiej waloryzacji. Co mówił wcześniej?

Przewodniczący PO Donald Tusk ogłosił, że jego partia złoży w Sejmie projekt ustawy ws. waloryzacji świadczenia 500+. Były premier wielokrotnie w różny sposób odnosił się do tego programu. Oświadczył m.in., że nie żałuje, że nie wprowadził go w czasach rządów Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Rodzina 500+ 500+ POLSKA Donald Tusk opozycja polityka Platforma Obywatelska