Polskie Radio
Section05
Rodzina 500+

Poseł opozycji krytykuje 500+. Müller: pokazuje rzeczywisty program wyborczy PO

- Izabela Leszczyna pokazuje, jaki jest rzeczywisty program wyborczy PO, bo co to oznacza, jeżeli twierdzi, że 500+ w żaden sposób rodzinom nie pomogło? To oznacza, że jeżeli się skończą wybory i PO je wygra, to powiedzą: przecież to nie pomogło polskim rodzinom, to chyba warto jednak zlikwidować - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska Rodzina 500+ Piotr Müller Izabela Leszczyna

NASZ NEWS Wkrótce 700 zł na dziecko? Paweł Lisiecki: nie zaprzeczam, że program 500+ zostanie zrewaloryzowany

- Dziś wartość tych pieniędzy jest mniejsza niż kilka lat temu. Wydaje się, że 500+ należałoby zrewaloryzować na poziomie 40 proc. - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 poseł PiS Paweł Lisiecki. 4 czerwca odbędzie się konwencja Prawa i Sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka PiS Prawo i Sprawiedliwość Rodzina 500+ 500+ Paweł Lisiecki

Rząd przeznaczy 62 mld zł na programy społeczne. Marlena Maląg: to potężne wsparcie i inwestycja w polskie rodziny

Jak poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, tylko w 2022 r. wydatki na programy społeczne rządu wyniosą 62 miliardy złotych. Wyjaśniła, że chodzi o program "Rodzina 500+", "Dobry start", "Maluch+" oraz Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. - To potężne wsparcie, to inwestycja w rodzinę - podkreśliła.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej dzieci rodzina pieniądze pomoc Rodzina 500+

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Marlena Maląg: wnioski można składać w każdej chwili

- Rodzinny Kapitał Opiekuńczy nie ma wyznaczonych okresów składania wniosków jak program Rodzina 500+. Na trzy miesiące przed ukończeniem przez dziecko roku, jeśli jest to drugie lub kolejne dziecko w rodzinie, można już składać wniosek. Obsługa tych wniosków jest całoroczna i systematyczna. I nie jest to program, który będzie tylko w tym roku, RKO jest kolejną inwestycją w rodzinę - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Sygnały Dnia Piotr Gociek Marlena Maląg rodzina Rodzina 500+ 500+ Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej POLSKA polityka Polski Ład