Polskie Radio
Section05
Rodzina 500+

Rodzina 500+. Marlena Maląg przypomina o konieczności ponownego złożenia wniosku

W tym roku osoby ubiegające się o świadczenie z programu Rodzina 500+ muszą ponownie złożyć wymagane dokumenty. Nabór wniosków rozpocznie się 1 lutego - wyjaśnia Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg. Jak mówi "świadczenie będzie wypłacane na tych samych zasadach co do tej pory, ale w tym roku trzeba złożyć wniosek".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg Rodzina 500+ GOSPODARKA

"Rządowe programy społeczne są i będą realizowane". Minister rodziny zapewnia

"Rządowe programy społeczne PiS są i będą realizowane. W okresie epidemii COVID-19 to szczególne wsparcie polskiej gospodarki" - napisała szefowa MRPiPS Marlena Maląg. Zdaniem Związku Przedsiębiorców i Pracodawców z części świadczeń społecznych należałoby zrezygnować lub zawiesić ich wypłatę.
Zobacz więcej na temat:  Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej rodzina 500+ Rodzina 500+ pomoc społeczna społeczeństwo POLSKA

Andrzej Duda: na pierwszym miejscu będą dla mnie polskie sprawy i polska rodzina

- Znacie mnie dobrze: jestem stabilny i w poglądach, i w miłości, dlatego nadal na pierwszym miejscu będą dla mnie polskie sprawy, przede wszystkim polska rodzina, to by żyła na odpowiednim poziomie i by była pod szczególną opieką państwa - powiedział w sobotę we Wrocławiu prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda prezydent wybory prezydenckie 2020 Rodzina 500+ rodzina społeczeństwo polityka

RODZINA 500+ Dobre wieści dla rodziców. 500+ będzie przedłużone na podstawie poprzednich wniosków

Rodzice i opiekunowie pobierający świadczenie z programu "Rodzina 500+" nie muszą w tym roku składać kolejnego wniosku. Jak powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, świadczenie zostanie przyznane do 31 maja przyszłego roku w oparciu o wnioski składane od 1 lipca 2019 roku.
Zobacz więcej na temat:  500+ Rodzina 500+ rodzina Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg POLSKA GOSPODARKA

Wsparcie rodziny, ochrona małżeństwa, dzieci i emerytów. Zobacz, co zakłada Karta Rodziny

- Dla każdego państwa rodzina jest fundamentem jego istnienia - oświadczył prezydent Andrzej Duda podpisując Kartę Rodziny. Znalazły się w niej programy prorodzinne oraz zapisy dotyczące obrony instytucji małżeństwa. Karta zakłada także wprowadzenie innych nowych programów wsparcia, jak bon turystyczny.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda 500+ Rodzina 500+ GOSPODARKA prezydent rodzina społeczeństwo POLSKA

"Bawcie się i korzystajcie z beztroski". Marlena Maląg z życzeniami z okazji Dnia Dziecka

- My, dorośli, wiele możemy się od dzieci nauczyć. To ufność, umiejętność cieszenia się z drobnych spraw, nieograniczona wyobraźnia, a przede wszystkim niepowtarzalna dziecięca radość. Warto pielęgnować w sobie te cechy - powiedziała Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg dzień dziecka Rodzina 500+ Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej dzieci dziecko

"Nasze programy są cały czas rozszerzane". Barbara Socha o wsparciu rodzin i nowej strategii demograficznej

Już 55 tys. osób korzysta ze świadczenia Mama 4+ dla osób, które wychowały przynajmniej czworo dzieci - poinformowała wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Barbara Socha. Zapowiedziała, że wkrótce rząd przedstawi założenia nowej strategii demograficznej.
Zobacz więcej na temat:  rodzina Rodzina 500+ społeczeństwo polityka pomoc pomoc społeczna Ministerstwo Rodziny POLSKA