Kultura pracy. Co zrobić, żeby ją poprawić?

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 17:00
- Pracodawcy muszą sobie zdawać sprawę, że wartością każdej firmy jest kapitał ludzki. Dlatego niezmiernie ważne jest by pracownicy dobrze czuli się w miejscu, w którym spędzają dużą część swojego czasu - przekonuje Wioletta Żukowska-Czaplicka.
Audio
  • Kultura pracy - co to jest i jaki mamy na nią wpływ? (Czat Czwórki/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Goran Bogicevic/Shutterstock.com

Kacper Osiecki Otwartość, dobry przepływ informacji, wiedza na temat tego, co dzieje się w zepole - to wszystko wpływa na poprawę stosunków w miejsu pracy

Tymczasem z badań wynika, że kultura pracy w Polsce pozostawia wiele do życzenia. Dyskryminacja ze względu na wiek lub płeć, brak poczucia stabilności i bezpieczeństwa, mobbing - to najczęściej wymieniane czynniki, które powodują, że w pracy czujemy się źle i źle nam się pracuje. - Kodeks kodeksem, inspekcja inspekcją, ale ja zachęcam do tego, by także rozmawiać. Nie róbmy z tego tematu tabu, prowadźmy dialog z pracodawcą - mówi psycholog biznesu, Kacper Osiecki.

Czego polscy pracownicy oczekują od pracodawców? Jakie ci drudzy mają przygotowanie do zarządzania zespołami? Po co firmom imprezy integracyjne i na czym polega kultura organizacji pracy? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Czytaj także
depresja 1200.jpg
Depresja, a życie zawodowe. Jak przełamywać tabu?

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Michał Piwowarek

Goście: Wioletta Żukowska-Czaplicka ("Pracodawcy RP"), Kacper Osiecki (psycholog biznesu)

Data emisji: 2.03.2017

Godzina emisji: 15.07

kul/kd


Czytaj także

Szkoły branżowe kontra "zawodówki". Co się zmieni?

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2016 17:33
Likwidacja gimnazjów, przywrócenie 8-klasowej szkoły podstawowej i nowa podstawa programowa to tylko niektóre punkty reformy oświatowej. Po skończonej podstawówce będziemy bowiem mogli teraz wybrać naukę w nowopowstałej szkole… branżowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Psychoterapeuta. Pomaga zrozumieć emocje

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 12:59
23. lutego to Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. W "Dajesz radę" rozmawiamy o ludziach, dzięki którym możliwa jest ta walka - o psychoterapeutach. Jak wygląda ich praca "od kuchni"?
rozwiń zwiń