Psychoterapeuta. Pomaga zrozumieć emocje

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 12:59
23. lutego to Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. W "Dajesz radę" rozmawiamy o ludziach, dzięki którym możliwa jest ta walka - o psychoterapeutach. Jak wygląda ich praca "od kuchni"?
Audio
  • Na czym polega praca psychoterapeuty i czy każdy z nas może ją wykonywać? (Dajesz radę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: George Rudy/Shutterstock.com

Sprawdź także:
depresja praca 1200x660.jpg
Depresja a życie zawodowe. Jak przełamywać tabu?

- Psychoterapeuci kształcą się w różnych ścieżkach, ale nie ma żadnych regulacji prawnych, które pozwalałyby mówić o zawodzie psychoterapeuty. Tymczasem prowadzenie psychoterapii bez stosownego wykształcenia i myślenie o niej w kategoriach leczenia niesie duże niebezpieczeństwo - tłumaczyła dr Agnieszka Popiel. Jak podkreślała, dla tych, którzy chcą zajmować się psychoterapią, studia psychologiczne powinny być podstawą. - Psychoterapeutami zostają często także lekarze, czasem filozofowie i pedagodzy - mówiła ekspertka.

Jakie kursy warto skończyć, by zostać psychoterapeutą i ile trzeba wydać, by się na nie dostać? Jak bardzo obciążająca jest to praca w praktyce i jakie trzeba mieć predyspozycje, by się z nią zmierzyć? O tym wszystkim mówiła ekspertka w rozmowie z Dominiką Klimek. Zaś Mateusz Kulik porozmawiał ze stołecznymi studentami psychologii, którzy opowiadali o specyfice ich przyszłej pracy.

Dr Agnieszka Popiel Nie wiadomo, ilu Polaków ma zaburzenia psychiczne, ilu z nas to pacjenci psychiatrów i psychologów. Większość terapii odbywa się w prywatnych gabinetach

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Dominika Klimek

Goście: dr Agnieszka Popiel (psychiatra i psychoterapeutka ze szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS)

Data emisji: 23.02.2017

Godzina emisji: 14.05

kd/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zawód farmaceuta. Sprawdź, czy się do niego nadajesz

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2017 15:00
Miejscem pracy farmaceuty wcale nie musi być apteka, można go spotkać również w nowoczesnym laboratorium. - Można pracować z lekami, z żywnością, prowadzić badania naukowe. Zawsze pracujemy jednak z drugim człowiekiem, zarówno w aptece, jak i podczas testów klinicznych - mówił Kamil Kamiński z Naczelnej Izby Aptekarskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sekretarka. "Funkcja o znaczeniu strategicznym dla firmy"

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2017 15:41
Co by się stało, gdyby nagle w jednej chwili wszystkie asystentki i sekretarki postanowiły rzucić pracę, albo zastrajkować? - Świat przestałby działać! - mówi w Czwórce Agnieszka Korach z Akademii Asystentek i Sekretarek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stres. Jak nad nim zapanować?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2017 17:48
- Stres jest zupełnie naturalny, a walka z nim nie opiera się na tym, by udawać, że go nie ma, ale by go zaakceptować i właściwie wykorzystać - tłumaczył Marek Kozłowski z Uniwersytetu SWPS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Instruktor narciarstwa. Posiada wiele zdolności

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 16:30
Zjeżdżanie na nartach, o ile umiemy to bezpiecznie robić, jest czystą przyjemnością. Czy można taką przyjemność przekuć w zawód i jakie trzeba spełnić warunki, żeby móc na stoku prowadzić narciarskie szkółki?
rozwiń zwiń