X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Z deszczu pod rynnę, czyli o pułapkach w nowej pracy

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2017 19:43
Z badań przeprowadzonych przez BIG Info Monitor wynika, że 35 proc. ankietowanych ma w tegorocznych planach zmianę pracodawcy. - Wszelkie zmiany pracy, podwyżki czy awanse są dla Polaków bardzo ważne. Jeśli zatem widzimy, że warunki są dobre ku temu, by coś zrobić z naszym życiem, robimy to - mówiła w Czwórce Halina Kochalska z BIG.
Audio
  • Kiedy warto zmienić pracę i jak to zrobić skutecznie? W których branżach najlepiej szukać zatrudnienia? (Czat Czwórki)
Jak znaleźć dobrą pracę w rzetelnej firmie?
Jak znaleźć dobrą pracę w rzetelnej firmie?Foto: Glow Images/East News

szpital pielęgniarka lekarz 1200.jpg
Czy w Polsce zabraknie pielęgniarek?

Jak podkreślała ekspertka, pracodawcy zaczynają mieć w Polsce problemy ze znalezieniem pracowników. - Pozycja poszukujących zatrudnienia jest dziś zdecydowanie lepsza niż jeszcze 3 - 5 lat temu. Jest niskie bezrobocie i ono jak na razie wciąż spada - opowiadała Kochalska. A zdaniem Marcina Fiedziukiewicza, pracodawcy, aby przyciągnąć do siebie pracowników, muszą dziś pokazać, że są przede wszystkim etyczni. - Pod tym względem w dużo lepszej sytuacji są korporacje, które mają środki, by dbać o swój wizerunek. W małych firmach właściciele nie zawsze mają taką szansę, albo po prostu nie wiedzą, jak to robić - tłumaczył ekspert.

Marcin Fiedziukiewicz Rynek pracy w Polsce należy dziś do pracowników, nie pracodawców

Zaś jak podkreślała Wioletta Żukowska-Czaplicka nie warto rzucać pracy pod wpływem impulsu, ta decyzja powinna być przemyślana. - Liczenie na to, że mamy 3-miesięczny okres wypowiedzenia i na pewno znajdziemy nowe zatrudnienie może być błędem, bo możemy trafić do miejsca, z którego nie będziemy zadowoleni - mówiła w Czwórce.

Starając się przyciągnąć najlepszych kandydatów, firmy współpracują z agencjami rekrutacyjnymi, czy organizują staże. Rekrutują jednak także te firmy, które są w złej kondycji finansowej. Jak uniknąć zatrudnienia w takim miejscu i gdzie poszukiwać informacji o standardach w nowej firmie? Zapraszamy do wysłuchania nagrania dyskusji ze studia Czwórki. W programie zapraszaliśmy także na Targi Pracy JobSpot 2017, które odbędą się 6 kwietnia pod patronatem Czwórki.

Wioletta Żukowska-Czaplicka Możliwość uzyskania większej pensji nie powinna być jedynym czynnikiem, który wpłynie na naszą decyzję o zmianie miejsca pracy. Decydując się na taki krok myślmy raczej o rozwoju zawodowym, bo podwyżka w wysokości 200 – 300 zł w dłuższej perspektywie niewiele zmieni

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Anna Depczyńska

Goście: Halina Kochalska (rzecznik prasowy BIG), Marcin Fiedziukiewicz (program Rekomendowany Pracodawca, firma Jobsquare), Wioletta Żukowska-Czaplicka (Pracodawcy RP)

Data emisji: 3.04.2017

Godzina emisji: 15.10

kd/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kultura pracy. Co zrobić, żeby ją poprawić?

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 17:00
- Pracodawcy muszą sobie zdawać sprawę, że wartością każdej firmy jest kapitał ludzki. Dlatego niezmiernie ważne jest by pracownicy dobrze czuli się w miejscu, w którym spędzają dużą część swojego czasu - przekonuje Wioletta Żukowska-Czaplicka.
rozwiń zwiń